Sledujeme za vás – jak to vidí Český rozhlas

V návaznosti na americké události ze 6. ledna 2021 Igor Lukeš vypráví (v záznamu dnešního vysílání od 8:13), že předpokládané vítězství republikánů v nadcházejících kongresových volbách politickou situaci ve Spojených státech ještě zhorší.
 
Hovoří také o tom, že prezident Trump přinesl do Ameriky mj. také neúctu k vědě. V tomto směru však zapomíná, že nejenže prezident Trump vyvinul velké úsilí směrem k vývoji vakcíny a že za jeho vlády zemřelo daleko méně Američanů v souvislosti s onemocněním COVID-19, než za vlády Josepha Bidena, ale Trump se také hrdě hlásí k tomu, že inkasoval třetí, posilující dávku vakcíny proti COVID-19.
 
Trump rozdělil Ameriku, což Igor Lukeš dokumentuje také tím, že v New Yorku City získal více hlasů, než v Severní a Jižní Dakotě dohromady (Dakoty jsou tradiční republikánské státy).
 
Situace je podle Lukeše katastrofální také tím, že Donald Trump dosadil na místa soudců Nejvyššího soudu USA své lidi. Lukeš tedy zapomíná, že jakýkoliv jiný prezident v historii USA se choval vždy naprosto stejně.
 
Z vyjádření čechoamerického profesora Lukeše z Bostonu jasně vyplývá, že je evidentním voličem Demokratické strany. Proč veřejnoprávní média neoznačují „nezávislé komentátory“ za jménem jejich stranickou preferencí ? Nedělá to ani Česká televize, která bez skrupulí nechá hovořit člena ČSSD Lukáše Jelínka z Masarykovi demokratické akademie (MDA), jako kdyby šlo o nezávislého komentátora, když ve správní radě MDA sedí ve většině sociální demokraté (Zaorálek, Diensbier, Gajdůšková, Špidla a jiní) a on sám je i členem strany
 
Na obrázku vidíme Igora Lukeše (71), syna známé spisovatelky dětské beletrie Mileny Lukešové. Působí jako profesor historie a mezinárodních vztahů na Boston University se zaměřením na historii a politiku střední a východní Evropy a současného Ruska.
 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme

200 Kč 500 Kč 1000 Kč