Šílenci u moci

Kdybyste mi před pár lety řekli, že Británie bude mít jednoho dne ministra zahraničí, který si myslí, že násilní mužští pedofilové by měli být umístěni v ženských věznicích, považoval bych vás za blázna, píše pro spiked-online Brendan O’Neill. A přesto jsme tady. Seznamte se s Lisou Nandyovou, novou britskou ministryní kultury, médií a sportu. Na předvolebním shromáždění labouristů v roce 2020 dostala otázku, zda by zločinci mužského pohlaví, kteří se identifikují jako ženy, měli být zavíráni společně s muži nebo ženami. ‚Zásadně věřím v právo lidí na sebeidentifikaci‘, řekla. ‚Trans ženy jsou ženy a trans muži jsou muži a měli by být ubytováni ve vězení podle svého výběru‘.

Lisa Nandy, ministryně pro digitalizaci, kulturu, média a sport Spojeného království

Když zůstaneme u ožehavé otázky, co je to žena, Anneliese Doddsová, nová ministryně pro ženy a rovnost, tápe i v této otázce. Na otázku, jak by na Mezinárodní den žen v roce 2022 definovala ženu, paní Doddsová odpověděla: „No, musím říct, že existují různé definice“. Když byla dotlačena, odpověděla, že „záleží na kontextu“.

Anneliese Doddsová, ministryně pro ženy a rovnost

Angela Raynerová, naše nová místopředsedkyně vlády, byla jednou dotázána na Islu Brysonovou, muže odsouzeného za znásilnění, který se identifikuje jako žena a který byl krátce umístěn v ženské věznici. Podle Raynerové dělá to, co věří, že je pro ni dobré a my to musíme respektovat.

Angela Rayner, britská vicepremiérka

Starmerovy bláznivé úvahy o sexu jsou dobře známé. Jednou prohlásil, že „není správné“ říkat, že děložní čípek mají pouze ženy. Hodně se mluví o tom, že sir Keir je prvním lidskoprávním právníkem a prvním synem nástrojaře, který obsadil Downing Street. Mě daleko více zaujal fakt, že je jistě vůbec prvním premiérem, který nedokáže rozlišit mezi mužským a ženským druhem.

 

Sir Keir Starmer, předseda vlády Jeho veličenstva

Jsem dost starý na to, abych si pamatoval doby, kdy byl bulvární tisk plný šokujících zpráv o „bláznivé levici“. Tu prezentovali lidé jako Linda Bellosová, excentrická labouristická předsedkyně londýnské rady Lambeth na konci 80. let. Dnes je Bellosová vzorem zdravého rozumu, protože zpochybňuje myšlenku, že se z chlapů mohou stát lesbičky.  Lidé z vedení Labouristické strany zatím navrhují zavírat mužské pedofily do ženských věznic a tvrdí, že v okolí jsou desítky tisíc žen s penisem v sukni.

Linda Bellos, labouristická politička a zastupitelka v Londýně

Jedním z nejhorších bláznů je David Lammy, nový ministr zahraničí. Ponechme stranou, že feministky starého střihu, které odmítají ideologii genderu, označil za „dinosaury“ Skupinu probrexitových poslanců  označil za horší než nacisté.  Donalda Trumpa označil za „sociopata sympatizujícího s neonacismem“.

V roce 2013, když  se zrovna volil nový papež, napsala BBC na Twitteru: „Bude kouř černý, nebo bílý?“ Rozzuřený Lammy odpověděl: „Tento tweet BBC je hrubý a zbytečný. Opravdu potřebujeme hloupé narážky na rasu příštího papeže?“ Co na to vůbec říct? Doufejme jen, že bude před svou první oficiální cestou do Vatikánu lépe informován…

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme

200 Kč 500 Kč 1000 Kč