„Sdílíme klíčové postoje,“ sdělil prezident Petr Pavel o včerejší návštěvě italské premiérky

Prezident republiky Petr Pavel přijal ve středu dne 10. května 2023 v 17,00 hodin na Pražském hradě Giorgii Meloniovou, předsedkyni vlády Italské republiky, která byla v České republice na pracovní návštěvě.

Italská předsedkyně vlády byla v Praze přivítána vojenskými poctami a poté, co se sešla s premiérem Petrem Fialou v Kramářově vile, zavítala na Hrad na setkání s českým prezidentem.

Předseda české vlády italské premiérce poděkoval za podporu rozšíření ropovodu TAL, který je zásadní pro energetickou bezpečnost České republiky, uvedl vládní web.

„V tuto chvíli bylo dosaženo shody mezi společností MERO a akcionáři konsorcia TAL ohledně smlouvy o realizaci projektu, který by měl být dokončen v roce 2024, k podpisu by mělo dojít tento měsíc,“

uvedl premiér Fiala. Tématem jednání byla i možná spolupráce v budoucích dodávkách plynu.

Premiér Fiala rovněž ocenil, že Itálie je partnerem, se kterým můžeme vést otevřenou debatu o reformě evropské azylové a migrační politiky. Země patří k těm, které jsou nelegální migrací nejvíce postiženy, upřesnila tisková zpráva z jednání.

„S Giorgiou Meloni (italskou premiérkou), sdílíme klíčové postoje, jako je podpora UA nebo obezřetný přístup k Číně. Svoboda má svou cenu a pokud chceme i v budoucnu rozhodovat o svém osudu, musíme si ji umět uhájit. Oba jsme připraveni pro to udělat, co bude potřeba,“

tweetnul následně český prezident na svém profilu. Naznačil tím témata, kterými se během návštěvy zabývali.

Po včerejším publikování článku o návštěvě G. Meloniové sociální síť Meta zablokovala tento příspěvek Epoch Times, aby se vzápětí omluvila. Redakce uvažuje o dalších opatřeních z hlediska cenzury, která na sociálních sítích probíhá.

Převzato z The Epoch Times

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!