Sbohem ledovcům

Uplynulo dlouhých 30 let, kdy se stal Albert Gore (75) trvalou okultní ikonou klimatického kulturního průmyslu. Získal Oscara (2006 – nejlepší dokument), cenu Emmy (2006 – nejlepší píseň) a dokonce i Nobelovu cenu míru (2007 – za mír), a to za to, že se spolehlivě mýlil úplně ve všem, co předpověděl. Nic z toho, čím strašil, se totiž nestalo. Zajímavé je, že i přes tyto katastrofální chyby se ho nemohou klimatičtí alarmisté stále nabažit.

Kariéru publikování přifouknutých tezí o konci světa zahájil Albert Gore v lednu 1993, kdy jako viceprezident usedl po boku Billa Clintona.

Podle výpočtů Alberta Gora a jeho vědeckých týmů měly ledovce zmizet nejpozději do konce roku 2020.
Toho se chytil třeba Národní park Glacier v Montaně, který pak musel po roce 2020 nákladně demontovat celou informační logistiku parku. Aby ze sebe neudělali úplné trouby, zanechali strážci parku nápisy, které tvrdí, že ledovce se zmenšují a podle nových vědeckých predikcí zmizí nejpozději do konce století.

Od roku 1961 ztratily všechny ledovce světa už 9 000 miliard tun ledu, což mělo způsobit zvýšení hladiny moří o 27 milimetrů. Tvrdí to ale ti stejní vědci. Toto vědecké tvrzení nelze za pomoci fyzických důkazů ověřit. Záleží tedy na tom, čemu nebo komu chcete – můžete věřit.

Proroctví Alberta Gora ohledně národního parku Kilimandžáro v Tanzanii z roku 1996 dopadlo ale na chlup stejně: Do deseti let nebude na Kilimandžáru žádný sníh. Dnes píšeme rok 2023 a sníh tam je. Alberte, přečetli jsme si, že 3. února 2023 je tam průměrná sněhová nadílka o tloušťce 29 cm. Lyžovat se v Africe zkrátka ještě dá.

A vy, co nevěříte vědcům, můžete se přesvědčit sami, neboť na vrchol Kilimandžára (5895 m n.m.) ročně vystoupí více než 20 000 turistů. Zadejte si do vyhledávání obrázků na Googlu text „Kilimanjaro summit“ a výsledky se vám ukážou. A ti, co nevěří ani tomuto důkazu, nezbude nic jiného, než se do Tanzanie rozjet.  Letenky zde.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!