Republikáni (někteří…) proti Ukrajině

Většina zákonodárců v obou komorách je pro pomoc Ukrajiny. Někteří konzervativní republikáni, kteří mají blízko k Trumpovi, si nicméně přejí, aby USA přestaly posílat peníze do válkou zničené země. V článku Joea Silversteina na FoxNews je uvedeno, jak se někteří konzervativní republikáni stavějí k pomoci Ukrajiny negativně. Pojďme si to shrnout…

Během tiskové konference Biden znovu potvrdil závazek USA poskytnout pomoc Ukrajině v jejím úsilí o udržení její národní suverenity. Někteří konzervativní republikáni však tvrdí, že Spojené státy již poskytly zemi dostatek pomoci a že omezené americké zdroje by bylo lepší využít na pomoc občanům doma.

V tomto ohledu jsou podobní Maďarům v čele s Orbánem než ČR, Itálii, Británii a Polsku v čele s Fialou, Meloniovou, Sunakem a Morawieckim.

Marjorie Taylor Greene, kongresmanka z Georgie (na obrázku) hlásí: „Už ani halíř Ukrajině!“. Kongresman Andy Biggs z Arizony před tiskovou konferencí tweetoval: „Už žádné bianco šeky na Ukrajinu. Zelenskij říká, že 45 miliard dolarů pomoci od USA je málo. Nestačí? Co je dost? Dost s tím vším,“ napsal Biggs. „Už žádné peníze Ukrajině!!! Tuto válku za vás nemůžeme vést celou věčnost!!!“ tweetovala komentátorka Fox News Tomi Lahren. Kongresman Thomas Massie, tweetoval: „Proč je financování Ukrajiny pohřbeno v návrhu zákona, který odvrací odstavení naší vlastní vlády? Proč bylo předchozí financování Ukrajiny spojeno s odstraňováním následků katastrofy způsobené hurikánem pro Floridu? Proč Zelenskij dnes večer hovoří v Kongresu?“ „Protože Američany čím dál více unavuje financování této války.“

„Nenadávejte na Zelenského, že se ukázal v Bílém domě v mikině. Zřejmě mu zavazadlo ukradl člen Bidenovy administrativy,“ napsal na Twitteru Jimmy Failla, moderátor pořadu „Fox Across America“.

Failla odkazoval na Sama Brintona, bývalého vysokého úředníka Budenovy administrativy, který byl nedávno na zatčen za krádež kufru na mezinárodním letišti Harryho Reida v Las Vegas.

„Je absurdní, jak naši volení představitelé opakovaně podřizují naše zájmy a bezpečnost našich lidí zahraničním vůdcům, jako je Zelenskij, který jasně řekl, že jeho cílem je přimět americké syny a dcery, aby bojovali a umírali ve válce na Ukrajině – jaderný armagedon sakra,“ napsal na Twitteru Dan Caldwell, viceprezident zahraniční politiky skupiny Stand Together.

Zelenskyj i proto přímo apeloval na republikány, kteří váhají s pokračováním ve financování Ukrajiny, a tvrdil, že nezávislost Ukrajiny je zásadní pro globální bezpečnost.

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme