Rasa a Covid

Americký sen ve stínu rasové tajenky aneb 50 dolarů za očkování černochům a sexuálně posedlým…

 

Joseph Biden rozdělí 66,5 milionu dolarů (asi půldruhé miliardy korun) neziskovým organizacím zabývajících se komunitním životem menšin, pro účely posílení jejich důvěry v očkování proti onemocnění COVID-19.

Nejdřív černoši, pak homosexuálové, pak bílí…

Plán je součástí širší iniciativy Ministerstva zdravotnictví a sociálních služeb USA, které systematicky usiluje o dosažení rovnosti v poskytování zdravotnických služeb. Administrátorka projektu, Diana Espinosová, se domnívá, že tyto prostředky pomohou odstranit dezinformace v oblasti očkování a pomohou zejména těm, na které vláda Donalda Trumpa úplně zapomněla. (Trumpa, jakožto republikánského prezidentského kandidáta přitom volil nejvyšší počet příslušníků nebělošských menšin v historii USA.)

Peníze půjdou především na kulturní projekty, vzdělávání a propagaci očkování se zaměřením na ty, kteří s očkováním váhají. Hodnota jednotlivé dárkové poukázky, která by měla menšiny motivovat k očkování, však podle regulí nesmí překročit částku 50 dolarů (něco okolo 1 100 korun).

O granty z tohoto projektu mohou požádat všichni, kteří mají zkušenosti s nebělošským komunitním prostředím a LGBTQ komunitou. Jednotlivé iniciativy by měly také podnítit historické, environmentální a sociální aspekty menšin.

Vedle federálních prostředků, podporují očkování různým způsobem i jednotlivé státy Severoamerické unie.

Virginie říká NE!

Např. stát Virgínie upřednostnil černošské a latinskoamerické obyvatele ve věku 65+ před bělochy ve věku 85+. Zjistili to lidé nově zvoleného republikánského guvernéra Glenna Youngkina. Vláda dosluhujícího demokratického guvernéra Ralpha Northama to vysvětlila studiemi o tom, že černoši umírají na COVID-19 asi 1,2krát častěji, než běloši.

Otázka biologických dispozic jednotlivých ras nemá s onemocněním COVID-19 žádnou souvislost – neexistují o tom žádné relevantní studie. Existují však studie, které dokládají důležitost aspektů hygieny na šíření onemocnění a také existují studie, které na základě šetření zdravotních stavů zemřelých stanovují rizikové faktory. Základním rizikovým faktorem je ve Virgínii a všude ve světě věk nemocného (nikoliv rasa), neboť 75 % úmrtí ve Virginii je mezi osobami staršími 70 let. Přesto v očkování dostali politickou přednost lidé mladší.

Rasová diskriminace v rámci programu očkování se také stala důležitým tématem virginských guvernérských voleb a byla jistě spolu s jinými problémy státu důvodem k zásadní změně politických poměrů ve státě.

Republikáni získali post guvernéra, zástupce guvernéra a v osobě potomka kubánských přistěhovalců Jasona Miyarese i Úřad generálního prokurátora. Důležité je, že přečíslili demokraty také ve Sněmovně reprezentantů (delegátů) na nový poměr sil 50:48. Většinu v Senátu si demokraté udrželi podle všeho jen proto, že se volby nekonaly (konají se až v roce 2023, poslední byly v roce 2019).

Zdrcující byla pro místní Demokratickou stranu také volební účast, která byla oproti posledním volbám v roce 2017 o bezmála 700 tisíc voličů vyšší, což je v devítimilionové virginské populaci skutečně mnoho. (V roce 2021 přišlo 3 271 231 voličů, zatímco v roce 2017 to bylo pouze 2 595 180 voličů.)

„Díváte se na americký sen“

Na obrázku vidíme zvolenou zástupkyni guvernéra Winsome Searsovou (57) z Republikánské strany. Stala se tak první ženou a současně i první osobou jamajského původu (černoškou), která byla zvolena ve Virgínii do celostátní funkce. Do úřadu bude uvedena 15. ledna 2022, po složení slibu.

Narodila se v Kingstonu na Jamajce, dětství prožila v newyorském Bronxu. Vystudovala ve Virgínii: bakaláře ekonomie na Old Dominion University a magistra na Regent University, což je soukromá křesťanská univerzita.

Vedla kampaň proti nelegální imigraci a odmítala názor, že země je sužována systémovým rasismem. Je příznivcem prezidenta Donalda Trumpa. Po vítězných volbách prohlásila: „To, na co se díváte, je americký sen“.

Ráda vzpomíná na svou službu u Námořní pěchoty Spojených států, kde působila v letech 1983–1986. Novinářům uvedla, že tato služba jí po smrti milované babičky vyvedla z životní letargie a přiučila jí disciplíně. Ve službě také dobře pochopila, co znamená být vůdcem. Zmínila, že velení si musíte především zasloužit a pokud si myslíte, že jste vůdce, ale nikdo vás nenásleduje, pak vůdcem jednoduše nejste. Viděla jsem skutečné vůdce přímo v akci. Tito lidé byli vůdci, protože byli lepší, než ti, které vedli. Byli silnější, tvrdší, odhodlanější a hlavně vždy věděli jak na to.

Poloha ženy – vůdce je z hlediska politického marketingu nesmírně složitá kategorie. Obecně bývá sice vlídně přijímána ženami, ale o to hruběji odmítána muži. To s sebou u takových kandidátek nese především důraz na důvtip. Ten Searsové rozhodně nechyběl, neboť ona sama o sobě netvrdila, že je rozený vůdce, nýbrž tyto vůdce v osobách velících důstojníků poznala ve vojenské službě. Tím si ve volbách získala váhající muže, kterým ve svých sděleních jejich vůdcovskou roli vlastně nijak neupřela (ale vůdcem se přesto stala).

Kde jsou vůdci?

Žena, jako fenomén v české politice, je žel pod tlakem moderní kvótovosti, tedy především evidentně populistické snahy prosadit do politiky více žen – čím více, tím lépe. Paradoxně to přináší do politiky nejen velmi průměrné ženy, ale ruku v ruce také velmi průměrné muže, kteří se zviditelňují právě tímto druhem politického programu a vůbec vlastně nechápou, resp. si vůbec nepřipouštějí, že by měli být především vůdci. Myslím, že většina českých politických reprezentantů posledního desetiletí se nikdy nepovažovala za vůdce a nikdy jimi ani nechtěla být. To o českých voličích cosi zvláštně netypického vyjadřuje.)

Zástupkyně virginského guvernéra, konzervativní republikánka Winsome Searsová zvítězila v soutěži o republikánskou nominaci nad ostříleným členem státní Sněmovny Timem Hugem přesvědčivě 54% ku 46% hlasů.

Halu Ayalavovou, svou demokratickou soupeřku ve volbách o úřad zástupce guvernéra,  porazila v poměru získaných hlasů 50,7 ku 49,2 procenta. Ayalavové vyslovil přímou podporu Joseph Biden, Kamala Harrisová, Barack Obama a jiné osobnosti demokratické kultury a politiky.

Ve své první řeči po vítězství ve volbách Searsová řekla: Když jsem se dostala k námořní pěchotě, byla jsem stále Jamajčanka. Ale tato země toho pro mě udělala tolik, že jsem byla ochotná za tuto zem zemřít … S akcentem ke své barvě pleti k bělochům dodala: Snaží se nás rozdělit, ale nepovede se jim to !

Nově zvolená zástupkyně guvernéra Searsová je vdaná, má dvě dcery. Žijí v třicetitisícovém Winchesteru, ve Frederick County.

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!