Rádio Jerevan konečně dostalo dotace

Ano, je to tak. Evropská unie ocenila, že rádio Jerevan předložilo nejbarevnější prezentaci projektu na šíření dobra na největší ploše. Redaktoři rádia se za dotační peníze rozjeli do světa, aby připravili svoji první investigativní reportáž. Ale stojí za to! |Satira|

Rádio Jerevan jde ve své transparentnosti za hranice běžných norem. Proto sebou redaktoři rádia vozí cedulky, na kterých je napsáno, kdo to platí.

Na první cedulce je napsáno „financuje Jana K. – prodavačka – dvě děti – hypotéka”.

Paní Jana věnovala nedobrovolně 45 % ze svého platu, to je včetně odvodů. Z toho se 20 % spotřebovalo na administraci dotací a 15 % si naúčtovaly specializované agentury za míchání barev do prezentace. Zbytek přistál na účtě rádia Jerevan.

Na druhé cedulce je „hrdě sponzoruje Karel P. – podnikatel – 1 dítě – 45 zaměstnanců”.

Pan Karel věnoval asi ne úplně hrdě 36 % ve formě daně ze zisku a dividend, ale zase v jeho čísle není zahrnuto DPH a odvody za zaměstance. Stejně jako v předešlém případě se zhruba třetina ztratila cestou.

Konečně odlétají

Za peníze Jany a Karla nasedli redaktoři do letadla, z úcty k dětem paní Jany jenom do economy plus, aby připravili svoji první investigativní reportáž.

Krásně vyvedené cedulky se jménem dvou šťastných sponzorů nechávali redaktoři všude. Velkou pozornost vzbudily v resortu Marriot, kde si je personál bral domů na památku. Naopak ve striptýzových klubech, kam redaktoři občas nechtěně zavítali, jim je personál hodil na hlavu se slovy, že tohle se za kalhotky nestrká.

O statečných feministkách a ještě udatnějších médiích

Redaktoři na cestách s nasazením vlastních jater zdokumentovali, jak se feministické organizace za široké podpory médií postavily na obranu žen v případech jejich zesměšňování nebo dokonce zjevného bezpráví. Dokumentaci pro kontrolní komisi EU dokládají na konci reportáže.

(1) Dmoucí rozkrok

Firma Adidas představila svoje nové dámské plavky na těle muže, který si říká žena i přes dmoucí rozkrok. Ne, nebyl to unisex model. Stejně tak nové legíny firmy Nike prezentoval na svém videu muž Dylan Mulvaney měnící se na ženu. Leginy Nike jsou zjevně dobře udělané, protože Dylanyho rozkrok se ani nehne.

Rozhořčené feministické organizace protestovaly u obou firem proti zesměšňování žen?

Ne, tak ne, bylo ticho.

(2) Co je žena?

Ženský klub na univerzitě ve Wyomingu žádal soud, aby jim povolil vyloučit ze svého středu transženu, tedy muže. Členky klubu si stěžovaly, že je obézní muž obtěžoval nevhodnými otázkami a mnohdy byl u toho viditelně vzrušený, což zakrýval polštářem. Soud jejich žádost zamítl s odůvodněním, že nelze definovat ženu.

Feministky okamžitě vytáhly na obranu práva žen být někde samy bez otravů.

Ne, pardon, mlčely jako leklá ryba. Mediální kontroloři informací potvrdili, že definice ženy je nemožná.

(3) Sport pro všechny

Muži závodí v ženských kategoriích a vyhrávají, co se dá, jako například plavec Lia Thomas. Časopis Vogue jmenoval transcyklistu Emily Bridges mezi 25 význačných žen Británie.

To je nespravedlivé, zastavte to okamžitě, volala média. Omluvte se všem plavkyním a té ženě, která se na seznam nedostala.

Hele ne, tak nevolala.

(4) Oslava MDŽ

U příležitosti oslavy dne žen udělil Bílý dům cenu transgender ženě, tedy muži, jménem Alba Rueda za jeho statečný boj za práva LGBT komunity.

Feministické organizace zaslaly ostrý dopis prezidentu Bidenovi a označily udělení ceny muži za urážku všech žen. Média rozpoutala peklo.

Omyl, neposlaly, nerozpoutala.

(5) Fyzické násilí

Kellie-Jay Keen je žena, která bojuje za práva žen proti transgender komunitě. Při veřejném vystoupení na Novém Zélandu byla fyzicky napadena transgender osobou.

Tak to už je příliš, fyzické násilí na ženách?

Ne, není. Na její obranu se postavila pouze JK Rowling, autorka Harryho Pottera. A dostala čočku.

(6) Nová definice

Britská strana liberálních demokratů ve svém dokumentu nahradila slovo „žena” výrazem „osoba, která menstruuje”.

Co to je za zvrácenou příšernost, bouřila média. Proč se potom mužům neříká jednorozměrná osoba s chabou erekcí?

No, nebouřila a feministky měly dovolenou.

Tak tohle je první investigativní reportáž rádia Jerevan. Do EU odešel stručný dopis: více dotace-více reportáž!

Skupině sexistických redaktorů rádia Jerevan, kteří si u piva vyprávějí vtipy o blondýnkách a ještě se jim drze smějí, je to líto. Nechtějí dmoucí rozkrok ani takové odporné názvy. Proto přemýšlejí o nějaké odbojové skupině a předem děkují za příspěvky na její založení.

Převzato ze syrzdarma.cz

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme!

Dotační dokumentace podle odstavce 3 pravidel pro mrhání penězi:

(1) Adidas a Nike

(2) Ženský klub

(3) Vogue

(4) MDŽ

(5) JK Rowling

(6) Osoba