Původně cenzurovaný film „Co je to žena“ se stal trhákem. Snímek láme na Twitteru rekordy

Z rok starého dokumentárního snímku poukazujícího na absurdnosti transgenderového hnutí se stal internetový hit poté, co ho Twitter umožnil sledovat na své platformě a jeho majitel Elon Musk ho doporučil „každému rodiči“. 

Na tohle by se měl podívat každý rodič,“ napsal 2. června na svém profilu Elon Musk s odkazem na dokumentární film Matta Walshe s názvem What Is A Woman (Co je to žena). Walsh snímek zveřejnil již v roce 2022, nicméně všechna sociální média jeho sledování zablokovala. S cenzurou se autor snímku setkal i na Twitteru, než se do věci osobně vložil Musk.

Dokument se zaobírá elementární otázkou, ve které dnes tápou politici, soudci i běžní lidé. Co je to žena? Ještě před deseti lety hloupá otázka s jasnou odpovědí se dnes stala předmětem vášnivých debat a sporných výkladů, a právě ty Walsh rozebírá.

Jak podotýká proslulý anglický novinář Piers Morgan ve svém pořadu Piers Morgan Uncensored, který 6. června Matta Walshe vyzpovídal: „Jde o čím dál hysteričtější kampaň, která se nás snaží přesvědčit, že obloha je zelená a tráva je modrá.

Vítězství svobody projevu

Myslím si, že jde o opravdu důležité vítězství pro svobodu projevu,“ okomentoval Walsh rozhodnutí Twitteru v rozhovoru s Piersem Morganem a uvedl také, že to, čemu se levice snaží zabránit „je, abychom říkali základní, fundamentální životní pravdy“.

Trailer k filmu What Is A Woman:

1,5 hodiny dlouhý snímek, postavený na rozhovorech s lidmi z obou táborů, byl na Twitteru v plné délce zveřejněn 2. června a ke dni psaní tohoto článku má přes 185 milionů zhlédnutí. Poukazuje nejenom na absurdnost popírání vlastního pohlaví, ale také na nebezpečí, která z uznávání transgenderismu plynou, včetně zneužívání medicíny k poškozování dětí, omezování svobody projevu nebo práv žen a rodičů.

Dokument například uvádí příklad kanadského otce, který byl odsouzen za to, že dál nazýval svou 13letou dceru ženskými zájmeny, i když ona se identifikovala jako muž. Lékaři jí bez souhlasu rodičů předepsali hormonální léčbu, což lze v Kanadě učinit i bez souhlasu rodičů.

Vítr se obrací?

Navzdory tlaku korporací a vlád (anebo možná díky němu), abychom transgenderismus přijali, dochází k momentu, kdy se stává právě opak a lidé se proti němu začínají nebojácně vyhraňovat. Lze to vypozorovat na stoupajícím aktivismu ve virtuální sféře i mimo ni, na propojování jednotlivých „anti-trans“ hnutí a rostoucím kolektivním úsilí většinové společnosti.

Piers Morgan to označuje jako „vítězství zdravého rozumu“. „Protože většina lidí, kteří byli potichu a byli nuceni mlčet, začínají zjišťovat, že jejich kolektivní hlasy sehrávají roli.“ Walsh s ním souhlasí a dodává, když „Co je žena“ v roce 2021 natáčeli, „průměrný člověk na ulici byl vyděšený,“ když se ho zeptali: Co je to žena? Co je to ženství? a odmítali se o tom na kameru bavit.

„Kdybychom tuto část filmu natočili znovu, myslím, že bychom dostali jiný druh reakce, myslím, že by se našlo mnohem více lidí, kteří by byli ochotni o tom mluvit… Všichni vždycky věděli, že je to šílená myšlenka, že pohlaví se dá změnit. Všichni lidé to vědí, že je to šílené, ale nechali se zastrašit. A přitom stačilo uvědomit si, že je to v pořádku, můžete se ozvat v tom, o čem víte, že je pravda. A jakmile se začne tohle dít, myslím, že to nabere spád,“

– uvedl autor dokumentu

Povědomí o této otázce roste také díky narůstajícím počtu článků a dokumentů na toto téma. Již jsme informovali o britském dokumentu Adult Human Female a také The Epoch Times přichází s vlastním snímkem Gender Transformation: The Untold Realities (Přeměna pohlaví: nevyřčené reality), který měl kino-premiéru 16. června v New Yorku a k dispozici online bude v angličtině od 20. června.

Toto dokumentární drama probírá složité otázky týkající se transgenderu a mládeže. Film zkoumá roli, kterou hraje vzdělávací systém, lékařský a farmaceutický průmysl, finanční zájmy, které stojí za transgenderovým hnutím, jakož i společenské a politické mechanismy za ním.

Převzato z The Epoch Times

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!