Průzkum: S ukotvením manželství jako svazku muže a ženy do ústavy souhlasí většina Čechů

Nový průzkum od agentury NMS Market Research Czech zjistil, že většina české společnosti souhlasí s tím, aby bylo manželství uzákoněno v Ústavě jako svazek muže a ženy.

Online průzkum provedený v listopadu 2023 mezi 1 314 respondenty ve věku od 18 let ukázal, že 58 % dotázaných souhlasí, aby bylo manželství uzákoněno v Listině základních práv a svobod jako svazek muže a ženy. Naopak 26 % nesouhlasí, aby manželství bylo rezervováno pouze pro heterosexuální páry. Zbylých 16 % nemá na věc vyhraněný názor nebo neví.Podle agentury vyslovili svůj kladný postoj k otázce častěji muži a lidé nad 65 let. Zpravidla se jedná o příznivce opozice, tedy hnutí ANO a SPD. Naopak tendenci nesouhlasit vyslovili především mladší lidé a vysokoškolsky vzdělaní.

Podle organizace Aliance pro rodinu, která zastává tradiční pojetí manželství, je výsledek průzkumu důkazem, že většina Čechů nepodporuje tzv. manželství pro všechny.

„Nejnovější průzkum rozbíjí představu, že většina je pro redefinici manželství pro stejnopohlavní páry. Je čas na ústavní ukotvení manželství muže a ženy,“

napsala Aliance na svém X profilu

Převzato z The Epoch Times

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme!

200 Kč500 Kč1000 Kč