Proč novinky lžou?

Jak dlouho budou novinky.cz trpět fakt, že jejich polský zpravodaj Pavol Minárik bezostyšně lže?

Nikde v Polsku neplatí zákaz homosexuálům, bisexuálům a transsexuálům vstupovat kamkoliv do veřejných prostor! Přesto to Minárik ve svém článku uvádí. A Minárik, který v Polsku žije, to dobře ví.

Zmíněné polské obce přijaly usnesení deklarativní povahy, v němž se distancují od „ideologie LGBT“. Můžeme si o tom myslet cokoliv, ale nikdy nezakázaly vstup LGBT lidem kamkoliv. Tento dojem u lidí v zahraničí vyvolal aktivista Bart Staszewski, který objížděl ony obce a u jejich vjezdů se fotil s vlastnoručně vyrobenou cedulí. V následném anglickém tvítu „zapomněl“ zmínit, že jde o jeho uměleckou performance. Více se o celé kauze můžete dočíst zde.

Jenže Minárik to ví. V jeho případě jde o nekonečnou sérii úmyslných lží s cílem poškozovat obraz Polska v očích českých čtenářů. Namátkou jen v poslední době tvrdil, že Polsko zavádí povinnou výchovu dívek k morální čistotě a ctnosti – ve skutečnosti poradce ministra školství napsal článek do katolického deníku Nasz Dziennik o tom, že je úlohou školy vychovávat dívky k morální čistotě a ctnosti. Opět si o tom lze myslet cokoliv, ale nezavádí se žádné nové předměty a už vůbec ne na úkor jazyků nebo programování, jak si pan (či spíše soudruh?) Minárik vybájil. Novinky pak článek mírně poupravily, změnily titulek, ale Minárikovy lži nadále systematicky produkují.

Další ukázkou soudruhovy upadlé novinařiny je tento článek, kde na základě faktu, že v anonymní diskusi (!) na webu http://wp.pl našel tři nemístné komentáře, a udělal z toho článek, že ministr sice kondoluje, ale jinak nám Poláci přejí hurikány.

Pavol Minárik má ve štvaní Čechů proti Polákům více než 40 let dlouhou praxi. Býval i na poměry Rudého Práva žlučovitým zpravodajem ve Varšavě v 80. letech a jeho působení zasáhlo mimo jiné éru Solidarity. Tu vykresloval jako chorobný nález, od něhož se všichni slušní Poláci distancují, popisoval ji jako teroristickou organizaci, o komunisty zavražděném knězi Popěluškovi psal jako o provokatérovi, apod. Na ukázku kratší článek „PM“ z té doby. Vážně musí psát o Polsku zjevné bláboly, na nejčtenějším webu v zemi, 32 let po revoluci tento polský hejtr?

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!