Proč není COVID-19 jako normální chřipka

Nedávno jsem sledoval video s německým lékařem. Říkal, že to s tou nemocí COVID-19 je všecko humbuk. Jde prý o „normální chřipku“ – podle něj je „císař nahý“. No, podobné argumenty jsme slyšeli od Seana Hannityho z televize FoxNews i od Rushe Limbaugha.

Jak tato tvrzení analyzovat?

Pojetí COVID-19 jako „normální chřipky“ neodpovídá faktům. Proč v Číně a v Itálii zaplavilo nemocnice tolik pacientů se zápalem plic, že nestačila lůžka ani respirátory a muselo se rozhodovat, kdo bude žít a kdo má zemřít? To na normální chřipkovou epidemii nevypadá.

Jako konzervativci skeptičtí k velké vládě máme sklon si myslet, že mainstreamová média existující problémy nafukují. Ale to neznamená, že bychom měli základní fakta popírat.

Když se COVID-19 exponenciálně šíří mezi obyvatelstvem, dochází k ostrému nárůstu vážných případů zápalu plic. Tuto explozi zápalu plic nelze vykládat jako „mediální humbuk“. Zápal plic není hysterické onemocnění. Nemocnice se neplní vinou vlády a médií.

Podívejme se na případ Číny. Šlo tam o „humbuk“? Zpočátku, když se nemoc začala šířit a lékaři upozorňovali, že přibývá případů zápalu plic, jim Komunistická strana Číny vyhrožovala. Mají prý zavřít hubu. Vláda se ze všech sil snažila informace o epidemii potlačovat, jako kdyby se tím mohlo dosáhnout toho, že lidé nebudou vědět, co se děje, a budou umírat klidně a nedělat rámus.

Jenže lidé, kteří mají potíže s dýcháním, do nemocnice půjdou. A tak se nemocnice ve Wu-chanu plnily pacienty se zápalem plic. Když čínským představitelům došlo, co se děje, postavili nové nemocnice, dali tam lůžka a mobilizovali armádní lékaře. I přes tato opatření Wu-chan stále přetékal. A tak lidi zabarikádovali v bytech.

Vypadá tohle na normální chřipku?

Čínská komunistická strana se chtěla toho problému zbavit. Na úmrtích v přelidněné zemi jim nezáleželo. Co tedy bylo jejich konečným plánem? Chtěli, aby vážně nemocní lidé umřeli doma. Rozhlásili tedy, že v nemocnicích řádí smrt. Takže – z hlediska Komunistické strany – například odříznutím nemocnit od dodatečných dodávek potravin odradili nemocné od vyhledání lékařské péče. Lidi přešla chuť umírat mezi cizími. To raději v klidu doma. Teď honí Komunistická strana Číny lidi zase do práce. Je po problému.

A co hněv veřejnosti? Co kritika lékařů na adresu komunistické strany? S tím dokáže ministerstvo státní bezpečnosti pořádně zatočit. V Číně musí každý, pokud jde o pandemii, mít pusu na zámek. Odvážné lékaře popravili. Nezávislé blogery zavřeli. A ostatní se bojí promluvit. Politická situace se tudíž stabilizuje. Komunistická strana Číny je sebejistější než před čtrnácti dny.

Pro Čínskou lidovou republiku je nyní problém pandemie vyřešen. Každý musí pod hrozbou vězení znova do práce. Starší lidé v rekordním počtu umírají, což znamená úlevu pro důchodový systém. Teď se Komunistické straně Číny naskýtá něco zajímavějšího: dokázat využít ekonomického kolapsu Západu.

V severní Americe i v Evropě je zhroucení hospodářství na pořadu dne. Západní vlády jsou v zájmu zachování života lidí nuceny zasahovat, byť s předstíraným soucitem. Zde je logika sociální demokracie. Jestliže dvaceti procentům lidí ve věku přes osmdesát let hrozí smrt, je třeba zavřít hranice, uzavřít města a dovolit, aby se hospodářství zhroutilo. Počkejme si, až tato opatření Spojené státy i západní Evropu ochromí.

Sociální stát, to je mlýnský kámen na krku Západu. Se stárnoucím obyvatelstvem se už do bankrotu díky našim výdajům na „zdravotní péči“ řítíme sami. A teď přichází prudký bankrot – ve zrychleném plánu.

Nový čínský virus je velice mazaná asymetrická zbraň. Si Ťin-pching Číně vnutí nějaké ty smrti navíc, aby to zvládla. Západ se tak snadno nepřizpůsobí.

COVID-19 není obyčejná chřipka. Je to zbraň. Bezohlední čínští vůdcové dokáží její ekonomický dopad překonat. Západní vůdcové mají problém.

 

Komentář zveřejněn k 18. březnu 2020. Převzato se souhlasem autora. Pro Konzervativní noviny přeložila Ivana Kultová.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!