Proč lidé volí Donalda Trumpa?

Batya Ungar-Sargon je americká židovská novinářka. Nedávno jí vyšla kniha, ve které popisuje své zážitky z cesty po Americe a osudy běžných Američanů. V rozhovoru pro média vysvětlila, proč má Donald Trump v Americe takovou podporu.

Batya Ungar-Sargon přispívá do řady novin, počínaje New York Times, přes Newsweek až po Washington Post. Ona sama ušla dlouhou cestu od levicové liberálky z New Yorku k někomu, kdo podporuje Donalda Trumpa. Co všechno řekla v rozhovoru?

Batya Ungar-Sargon

Pro mě je Donald Trump něco jako demokrat z meziválečného období po velké krizi. Pro demokraty a liberály je Trump extrémista, ale pro jeho podporovatele jsou jeho názory středové. Jeho postoj k potratům je maximálně do 16. týdne, ne? To byl názor demokratů do devadesátých let. Jeho názor na migraci je ten, že masová migrace je válka proti pracujícím. To byl názor demokratů do devadesátých let.

Pracující lidé bez politické reprezentace

Demokraté už nejsou stranou pracujících lidí, to je nesmysl. Demokraté jsou stranou univerzitních elit a lidí na dávkách. Všechny jejich politické programy jsou buď o podkuřování bohatým, nebo o podpoře chudých. A mezitím je střední třída, která do doby příchodu Donalda Trumpa neměla politické zastoupení. A Trump si položil otázku, proč je nikdo nezastupuje?

Pracující Američané, ať už jsou liberální nebo konzervativní, mají podobné názory. Polarizace společnosti je fenoménem elit.

Strana to ví nejlépe

Když se bavíte s někým s vysokoškolským vzděláním, ať už je konzervativec nebo liberál, s někým z médií, s někým z politických špiček, souhlasí se vším, co jim strana řekne. Není žádné přirozené spojení mezi podporou potratů na požádání, vírou v klimatickou změnu a souhlasem s otevřenou hranicí. Ty témata jsou dány do jednoho balíčku, protože jsou zájmem levicových elit. Pro elity je to priorita, pro pracujícího Američana to priorita není.

Lidé jsou tolerantní

Běžný člověk řeší téma od tématu a říká třeba, že když je křesťan, nepodporuje potraty, ale zná někoho, kdo otěhotněl po znásilnění, takže neprosazuje jejich zákaz. Někdo má v rodině homosexuála a chce, aby mohl důstojně žít, ale má i dítě ve škole a má hrůzu z celé transgender agendy. Americká střední třída jsou vysoce tolerantní lidé a tak se i staví ke světu.

Levicoví boháči

Devadesát sedm procent finančních příspěvků pro politické strany, které přijdou ze Silicon Valley, jdou demokratům. Většina Američanů, kteří vydělávají více než půl milionu dolarů za rok, jsou demokraté. Devět z deseti nejbohatších okresů v této zemi volí demokraty. Většina finančních příspěvků z Wall Streetu šla na podporu Joe Bidena, protože tyto elity nenávidí Donalda Trumpa za to, že zastupuje střední třídu a podporuje její vzestup. Nemohou se smířit s myšlenkou, že by lidé, kteří pracují rukama, mohli důstojně žít.

Bílý hněv z venkova

Kniha, která nedávno vyšla a jež se nazývá „White Rural Rage – The Threat to American Democracy”, neboli „Rozhněvaní bílí venkované – hrozba pro americkou demokracii“, je takové „přání otcem myšlenky” přeceňovaných univerzitních elit, které se obrátily k lidem zády. Ta kniha je jejich ospravedlnění, že se nemusí o pracující lidi zajímat, protože to jsou rasisti.

Zajímavé je, že pracující lidé podporující Donalda Trumpa jsou z různých rasových skupin. A víte co? Donald Trump měl podle průzkumů před volbami podporu 8 % mezi černými muži a nakonec dostal 18 %. Nyní mu průzkumy dávají mezi 20 až 30 %. Většina hispánců podporuje Trumpovo hnutí.

Ta kniha je pláštíkem pro levici, která opustila pracující, oslavuje svoji pokryteckou morálku a tváří se jako ti dobří hoši.

Tolik bývalá demokratka v rozhovoru pro televizi.

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme

200 Kč 500 Kč 1000 Kč