Proč jsem pro dodávky zbraní bojující Ukrajině

V médiích se objevily zprávy o tom, že Česká republika posílá Ukrajině v rámci vojenské pomoci i těžké zbraně jako jsou tanky nebo bojová vozidla pěchoty. Rozumím tomu, že ministryně obrany  Jana Černochová tyto informace nepotvrdila ani nevyvrátila, ale podle mého názoru je správné, pokud pomáháme Ukrajině všemi způsoby, tedy i zbrojními dodávkami.

Z hlediska obyčejné lidskosti je přece normální postavit se na stranu oběti, která je přepadena násilníkem. Představte si, že budete svědky toho, jak na tramvajové zastávce nějaký darebák mlátí ženu. Také se budete jenom dívat a nic nedělat, protože se Vás to netýká? Každý slušný člověk půjde na pomoc napadenému, přihlížejí akorát zbabělci. A to je i případ Ukrajiny, který se stala obětí bezdůvodného brutálního násilí ze strany silnějšího souseda. Rusko vpadlo na Ukrajinu, kde se dopouští odporných válečných zločinů. Snímky z ukrajinského města Buča, kde Rusové zavraždili na 400 civilistů, obletěly celý svět. Agresoři se již na Ukrajině dopustili na 7000 válečných zločinů, kromě zmíněných vražd i mučení a znásilnění. Chování Rusů na Ukrajině se příliš neliší od nacistických zvěrstev v této zemi za II. světové války. Rusové se dopouštějí genocidy místního obyvatelstva s cílem zničit Ukrajinu jako zemi, což ostatně ani neskrývají. Hrozby ruských propagandistů směrem k Ukrajině až příliš nápadně připomínají výhrůžky říšského protektora Reinharda Heydricha vůči Čechům za neblahé éry Protektorátu Čechy a Morava.

Takže důvodů proto, abychom posílali Ukrajincům zbraně, kteří s nimi brání svoji zemi před ruským agresorem, je více než dost. Násilníka nezastavíme tím, že mu budeme ustupovat. S tím máme sami smutné zkušenosti z roku 1938. Dobré slovo v takovýchto situacích nepomáhá. To si musíme uvědomit. Agresoři rozumí pouze síle a ráznému odporu.

Nechápu také lidi, kteří tvrdí, že mají odpor k válce a proto nechtějí, aby Česká republika dodávala na Ukrajinu zbraně. Upřímně řečeno, já nemám pro tenhle rádobyhumanismus a pseudopacifismus žádné pochopení. Podle mého názoru se jedná o obyčejnou zbabělost nebo přímo o podporu ruských agresorů.                    

 

Autor je středočeský krajský zastupitel za ODS

 Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme