Proč je důležité zachování hotovosti

Británií hýbe kauza zrušeného bankovního účtu jednoho bývalého europoslance. Oficiálním důvodem zrušení konta je, že „jeho názory jsou nechutné, zdají se být nepříjemné a stále více se vymykají širší společnosti“.

Dále také, že má prý politik blízko k D. Trumpovi, že může za brexit apod.

Schválně nepíšu jméno onoho politika, protože to není podstatné.

Podstatný je fakt, že se do „progresivní revoluce“ bohužel zapojují i některé banky a korporace. A v tom je obrovské nebezpečí, kdy je volný trh nakažen bojem za to jediné „progresivistické dobro“, tak najednou padají základní principy naší civilizace, jako svoboda slova, vyznání či respekt k odlišným názorům.

Politika se zastali i názoroví odpůrci, jako sám premiér Rishi Sunak či konzervativní poslanec Jacob Rees Mogg. Premiér uvedl, že „nikomu by nemělo být bráněno ve využívání základních služeb pro vlastní politické názory“. A dodal, že „svoboda slova je základním kamenem naší demokracie“.

Britská vláda uvedla, že chystá zpřísnit bankovní regulace a zavádí povinnost odůvodnit případné zavírání účtů.

Plyne z toho hned několik důležitých poznatků. Prvním je nutnost i do budoucna zaručit vydávání hotovosti, protože v čistě bezhotovostním světě se může jednoduše stát, že pro „špatný názor“ skončíte z minuty na minutu bez peněz.

A dále také to, že je nutné být na pozoru před progresivními „kazateli dobra“ a neskákat jim na lep, na jejich sladké řeči. Protože dobře to myslí jen ve vztahu k sobě samým, ne ve vztahu k druhým. Tito lidé hlásají toleranci, ale ostatní netolerují. Stejně jako hlásají diverzitu, ale přitom ve skutečnosti chtějí všechny unifikovat, srovnat do jedné lajny.

Jen dodám, že sám ne nutně se všemi výroky a kroky daného politika (není těžké zjistit, o koho jde…) souhlasím. Ale ani politický a názorový nesouhlas pro mě není důvodem někomu upírat jeho práva či služby.

Autor je senátorem za Benešovsko. Převzato z jeho Facebooku.

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!