Přišel, poprosil, dostal azyl, útočil kyselinou…

Abdul Ezedi přicestoval do Spojeného království  nelegálně v roce 2016 z Afganistánu (nejspíš) schován v kamionu. Usadil se v Newcastlu a požádal o azyl. Byl  odmítnut. Žádný pokus o deportaci se ale nejspíš nikdy neuskutečnil.

V roce 2018 byl odsouzen za sexuální útok a odhalování se na veřejnosti a dostal… podmínku.  V roce 2020 mu skončil probační dohled.

O azyl požádal i podruhé, tentokrát zkusil svou žádost posílit tvrzením, že konvertoval ke křesťanství, takže vrátit se do muslimské země by pro něj představovalo nebezpečí. Opět neuspěl.

Ke třetím pokusu mu křesťanský kněz napsal dopis stvrzující jeho konverzi. Tentokrát bylo žádosti vyhověno a azyl mu byl udělen – navzdory kriminální minulosti.

Ve středu se objevil v Londýně vybaven nejmenovanou chemikálií. Kolem 19:25 zaútočil na neznámou jednatřicetiletou ženu a její dvě dcery (ve věku tří a osmi let). Nejdřív na ně najel autem, poté na ně chrstnul chemikálii . Matka je nejspíš oslepena a mladší z děvčat si odnese doživotní zranění. Matka dle svědků po útoku křičela „Nic nevidím, nic nevidím!“ Další svědci popisují, že kůže obětí zčernala a odlupovala se.

Muž taky zaútočil fyzicky – svědci viděli jak „hodil dítě na zem, pak jej znovu zvednul a opět hodil na zem“, další to popsali „jako panenku“,   situaci „jako ve wrestlingovém ringu“.

Oběti zůstávají ve zdravotní péči a pachatel na útěku.

Útoky kyselinou se v Londýně množí – o 45 procent za rok. V roce 2021 jich bylo 74, v roce 2022 už 107. Na čísla z roku 2023 ještě čekáme. Jedná se o oblíbenou metodu především u mužů původem z Pákistánu.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme
200 Kč 500 Kč 1000 Kč