Příliš úzkostlivý Orbán?

Z opozičního týdeníku 168 Óra musel odejít šéfredaktor Péter Rózsa, podle spolumajitele společnosti, která týdeník vydává, Pála Milkovicse proto, že k textu o sociální politice vlády použil bez zřejmé souvislosti rodinnou fotografii premiéra Orbána, jeho ženy a jejich pěti dětí.
 
„Obrázek byl použit jako ilustrace pro text, který nesouvisí s rodinou premiéra. Děti je bez ohledu na roli jejich rodičů ve veřejném životě třeba chránit, nepoužívat k politickým zprávám a nevystavovat jako terče nenávisti,“ uvedl Milkovics. Podle 24.hu mají některá levicová média jako 168 Óra nebo Népszava určitá tabu (například nedotknutelnost rodiny premiéra, zejména těch členů, kteří se do veřejného života nezapojují, a nezletilých) výměnou za státní reklamu.
 
Společnost Brit Media, která vlastní vydavatele týdeníku, je nicméně spojená s provládní Sjednocenou maďarskou židovskou komunitou (EMIH), pročež se spekuluje, že vlastníci zamýšlejí z novin udělat méně radikální, centristický časopis, kde se bude objevovat víc pravicových komentářů. Brit Media zároveň vlastní konzervativní, vládě nakloněný židovský zpravodajský web Neokohn.hu. Dalším možným vysvětlením jsou dlouhodobě enormní finanční ztráty týdeníku. Šéfredaktory v posledních letech vyměnil několikrát, s nimi odešli i někteří redaktoři.
 
O posunu však příliš nesvědčí ani nejnovější obálka, na níž jsou coby miminka zkarikováni Orbán a oligarcha Lőrinc Mészáros.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Chcete být o situaci v Maďarsku pravidelně informováni? Sledujte (jako my) facebookovu skupinu Co se děje v Maďarsku.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!