Představujeme revue Kontexty. Proč? Protože je důležité umět číst v kontextu!

Bez porozumění širším souvislostem je dnes poměrné snadné ztratit se v informačním chaosu či podlehnout kouzlu clickbaitových titulků. Konzervativní revue Kontexty vychází v tištěné podobě šestkrát ročně a snaží se být kultivovaným průvodcem poučeného čtenáře po světě společnosti, politiky, výtvarného umění a literatury. Namísto těkavého skenování obsahu, povrchního rychločtení a instantních reakcí nabízí promyšlené texty renomovaných domácích i zahraničních autorů. S texty z Revue Kontexty se ostatně čtenáři Konzervativních novin setkávají na naše webu pravidelně.

S kořeny v brněnském předlistopadovém samizdatu se může nyní revue Kontexty pochlubit tradicí delší než 30 let. V letech 1988–1989 vycházel časopis pouze neoficiálně jako samizdat pod názvem Střední Evropa – brněnská verze. Už v této době se kolem něj pohybovaly osobnosti jako Milan Uhde, Zdeněk Rotrekl, Petr Oslzlý či Roger Scruton, významný představitel tzv. podzemní univerzity. Po revoluci pokračovalo vydávání časopisu pod názvem Revue Proglas až do roku 2002, mezi lety 2003–2008 se název změnil na Revue Politika. Současnou podobu i dvouměsíční periodicitu získaly Kontexty v roce 2009 – a slaví tak letos 15 let existence pod svébytným jménem i značkou.

Autoři známí doma i v zahraničí

Za více než tři dekády existence Kontextů se autorská základna rozrostla, najdeme zde jména známá z oblasti veřejného života, vysokého školství či politiky. Od úřadujícího premiéra Petra Fialy přes akademiky, politické analytiky až po architekty, kunsthistoriky a odborníky na literární teorii. Část textů pochází od zahraničních publicistů a osobností z mezinárodního univerzitního prostředí. Jiří Hanuš, Lubomír Kopeček, Petr Pelčák, Ivana Ryčlová – ale i Douglas Murray, ­Françoise Thomová nebo Armand Laferrère.

Zvýhodněné předplatné a bonusy pro předplatitele

Předplatit si Kontexty znamená získat mnoho výhod. Kromě toho, že roční předplatné je cenově výhodnější než nákup jednotlivých čísel, získává předplatitel garantované doručení a přednostní přístup k autorskému obsahu nového čísla. Ke každému předplatnému náleží nakladatelský dárek. Letos je to kniha Portréty & vzpomínky premiéra Petra Fialy a šéfredaktora Františka Mikše věnovaná osobnostem spjatým s vydáváním revue Kontexty a brněnským CDK. Ještě dál nad rámec klasického předplatného jde sponzorské předplatné, jehož cílem je podpořit vydávání Kontextů a těsněji propojit čtenáře s nakladatelem. V malé i velké verzi sponzorského předplatného jsou jako poděkování připraveny atraktivní knižní bonusy s podpisy autorů.

Flexibilita a dostupnost

Pro ty, kdo upřednostňují čtení online nebo na cestách, jsou k dispozici některé vybrané články a archiv starších čísel na webu casopiskontexty.cz. Kontexty je tak možné číst kdykoliv a odkudkoliv. Pravidelné odemykání online článků avizuje redakce prostřednictvím sociálních sítí Facebook, Instagram a X. Souhrnný newsletter putuje do e-mailových schránek přibližně jednou měsíčně.

Kontexty jsou místem pro hlubší pochopení a reflektování našeho světa. Jsou otevřenou pozvánkou k diskusi o důležitých tématech našeho času. Předplaťte si Kontexty ještě dnes a otevřete si dveře do hlubokého a podnětného světa kulturní a společenské reflexe.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme

200 Kč 500 Kč 1000 Kč