Přečetli jsme si: kam se poděly lesby?

Ondřej Šmigol se v týdeníku Echo zamyslel nad tím, proč najednou slyšíme o translidech a výrazně méně o gayích a lesbách…

Klíčovým datem je 26. červen 2015. V ten den rozhodnutí amerického Nejvyššího soudu legalizovalo homosexuální sňatky. Padla poslední velká překážka k naprostému zrovnoprávnění homosexuálů s heterosexuály.

Neziskovky a aktivistické skupiny, jejichž hlavním smyslem existence bylo protlačování dalších práv pro lesby a gaye, najednou o něj přišly. Proto se z písmenek LGBT přestaly soustředit na LG a začaly vypichovat T. Ukazuje to například výzkum sociologa z Oxfordské univerzity Michaela Biggse. Ten spočítal, kolikrát se objevila slova gay, lesba, transgender a bisexuál v závěrečných zprávách americké LGBT organizace Human Rights Campaign. Do roku 2015 jasně dominují gayové, transgender se týká zhruba 25 % všech zmínek. Po roce 2015 zmínky o translidech vystřelily vzhůru. V posledním Biggsem zkoumaném roce, tedy 2018, činily přes 75 % všech zmínek. Podobné je to v případě další LGBT neziskovky GLAAD. U ní začínají zmínky o transgender lidech dominovat již v roce 2014 (rok předtím Nejvyšší soud vydal první ze série rozhodnutí signalizující, že se chystá legalizovat homosexuální sňatky). Zajímavé je, že v obou případech téměř vymizely zmínky o lesbách.

Británii je vývoj velmi podobný. Parlament legalizoval homosexuální sňatky v březnu 2014. Biggs tak například uvádí statistiku, jak byly v LGBT sektoru rozdělovány granty od National Lottery, což je britská státem pořádaná loterie, jejíž výnosy se pak rozdělují na dobročinné účely. Mezi lety 2004 až 2014 35 % grantů mířících do LGBT sektoru zmiňovalo transgender, 46 % gaye a 44 % lesby. V roce 2015 to bylo 46 % transgender, 34 % gayové a 34 % lesby. Od té doby zmínky o transgender lidech rostou, ale u gayů a leseb klesají. Výjimkou je rok 2016, kdy transgender zmiňovalo 20 % grantů a shodně 19 % grantů zmiňovalo gaye a lesby, 88 % psalo všeobecně o LGBT.

Poslední statistika se týká britské charity Memaids, která je přímo zaměřená na podporu transgender dětí. Její příjmy se potácely někde těsně nad nulou až do roku 2015, kdy najednou začaly strmě růst.

Vše naznačuje, že nátlak LGBT aktivistů bude pokračovat, ať splní jakékoliv své cíle. Jedná se o systém a rozjetou mašinu, která potřebuje hledat nové a nové kauzy, aby se udržela v chodu. 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!