Přečetli jsme si: hodina pokrytců

Daniel Kaiser si v týdeníku Echo všímá pokrytectví levice v souvislosti s útoky na Kapitol. Designovaný americký prezident Joe Biden vetřelce označil za „teroristy“, což je překvapivě silný slovník od reprezentanta strany, která se vyhýbala použít ostřejší slovo v případě ozbrojenců z Antify a stoupenců hnutí Black Lives Matter, když loňským květnem počínaje řadu týdnů demolovali centra amerických měst a přitom skutečně terorizovali místní živnostníky, obyvatele a pak i příznivce Donalda Trumpa.

Biden teprve na sklonku léta zavrhl obecně jakési blíže nespecifikované „násilí“. Jeho slabošské chování tehdy je v ostrém kontrastu k chování typického politika Republikánské strany dnes. Republikáni vniknutí do Kapitolu hromadně odsuzovali vzápětí a často ještě během řádění.

Části levice v USA se ale od minulého týdne začínají chovat jako administrátoři výjimečného stavu. Komentátor CNN si stěžuje na přenosové společnosti, že vysílají signál konzervativní televize Fox News. Z pořadů tohoto konkurenta CNN se prý linou slova „podněcující násilí“. Twitter zrušil účet Donaldu Trumpovi s více než 80 miliony odběratelů. Současně Twitter různým známějším konzervativním nebo jinak politicky nekonformním Američanům ruší po tisících jejich odběratele, také pod heslem boje proti slovům „podněcujícím násilí“. Společnost Amazon informovala, že pozastavuje hosting sociální sítě Parler, kvůli tomu, že neprovádí kontrolu příspěvků. Tahu Amazonu předcházely podobně nepřátelské akty ze strany Applu nebo Googlu, kteří aplikaci Parler vyřadili ze své nabídky.

I u nás poměrně známý spisovatel Rod Dreher, sám konzervativní antitrumpovec, který „útok na Kapitol“ odsoudil obratem a bez různých ale, tuto reakci přirovnává k požáru Říšského sněmu v Berlíně na jaře 1933. Domněnka, že požár připravili sami nacisté, je nasnadě, ale historici pro ni nikdy nenašli důkazy. Nesporné je, že Hitler a spol. požáru, který v liduprázdné budově neměl šanci někoho připravit o život, využili k hysterické propagandě a naprosto přepjatému úderu proti levici.

Dvojí metr při posuzování politických incidentů je dnes už takový, že i zkušenému pozorovateli bere dech. A nevysvětlíme to zvláštnostmi jedné země, táhne se napříč Západem. Pochopitelně odsuzujeme hulvátství a přitom se nevědomky stáváme roztleskávači reálných nepřátel svobody. To je tedy situace.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!