Přečetli jsme si: Co se to děje v Kanadě?

Tereza Šimůnková se v Echu pozastavila nad kroky vlády Justina Trudeaua. To nejlepší vybíráme. Ve formě anekdot…

Anekdota první. Soud s lídry Konvoje svobody. Od začátku září probíhá v Ottawě soud s Tamarou Lichovou a Chrisem Barberem, kteří organizovali to, co poté vyústilo v sérii protestů a blokád proti očkovacím a dalším nařízením proti svobodě v zimě roku 2022. Obžaloba jim chce podsunout zločinné spiknutí, řeší se především, zda byl odpor vůči Trudeauovi legální. Je dojemné slyšet ministryni financí říkat, ovšemže v jiné souvislosti, že právo na protest je pro demokracii zásadní, přičemž sama nechala zmrazit stovky účtů příznivců konvoje. Od roku 2018 bylo takto „debankováno“ přes osm set Kanaďanů.

Anekdota druhá. Dobrovolná smrt. Sedmatřicetiletou ženu trpící chronickou depresí a neodbytnými myšlenkami na sebevraždu dohnal její stav letos v červnu na pohotovost ve Vancouveru. Přívětivý lékař paní nejprve ubezpečil, že se pro ni najde lůžko přes noc, takže si nebude moci ublížit, a pak jí nabídl asistovanou sebevraždu. Návrh doprovodil praktickými detaily (potřebné léky, smrtící injekce) a analogickým příběhem jiné pacientky, která měla podobné psychiatrické obtíže a pak se utopila. V jejím stavu pro ni ale smrt byla vysvobozením, dodal ještě.

Medicínsky asistované umírání zavedla Trudeauova vláda v roce 2016 pro pacienty s nevyléčitelnou nemocí čelící předvídatelné smrti. V roce 2021 byla ale rozšířena pro ty, kteří již předvídatelnému úmrtí nečelí. V příštím roce má být dále zpřístupněna osobám s duševní nemocí jako jedinou podmínkou. O „službu“ si už v minulosti zažádali lidé, kterým hrozí bezdomovectví, jako o „lepší alternativu života na ulici“. Podle měsíc staré výroční zprávy kanadské zdravotnické organizace tenhle typ odchodu přerostl čtyři procenta všech úmrtí (loni 13 241 lidí), nejvíc ze všech zemí, které je zatím povolily.

Anekdota třetí. Peoplekind. Špičková vzpěračka April Hutchinsonová se ozvala poté, co v její kategorii trhl neoficiální světový rekord muž, tedy „transžena“. Kanadská vzpěračská asociace ji chce za trest na dva roky suspendovat ze soutěží. Vítězný šampionka soupeřky pokáral, že jsou „hodně špatné“, jedna z nich prý „měla ručičky jako tyranosaurus“. Už když Justin Trudeau představil svůj první kabinet chirurgicky rozpůlený podle pohlaví, ne kompetencí, bylo bystřejším myslím jasno, kterým směrem se půjde. Premiér razí termín „peoplekind“ místo „mankind“, do písmenkové polévky přibyly další dva symboly – „2S“ – jako „Two Spirit People“ a vládní „Akční plán 2SLGBTQI+“ má prioritizovat duhové komunitní akce, bojovat s heteronormativem ve školkách a dekolonizovat gender.

Anekdota čtvrtá. Řezníci. Podle Kanadského institutu pro zdravotnické informace provádějí kanadští chirurgové vyšší stovky, možná až tisíc mastektomií ročně na zdravých nezletilých dívkách od čtrnácti let.

Anekdota pátá. Šikana. Lékař z Ontaria byl shledán vinným z profesního pochybení kvůli zpochybňování vládních nařízení covid-19 („dezinformace“). Mark Trozzi čelí ztrátě licence navzdory tomu, že k tomu profesní svaz lékařů a chirurgů postrádá legislativní pravomoc. Kanadským lékařským organizacím se v hrozbě odnětí licencí z politických důvodů zalíbilo, osobně se těším na „reedukaci“ Jordana Petersona, nařízenou z podobných důvodů. Slíbil, že to natočí.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme!

200 Kč500 Kč1000 Kč