Přečetli jsme si: „(anti)zelený“ Babiš?

Lenka Zlámalová popisuje v týdeníku Echo, jak se Andrej Babiš se ve sněmovně pustil do rétorického boje s „evropským zeleným fanatismem“. „My v Česku nechceme žádný multikulturní ekofanatický pirátostát. Nechceme! My nechceme sdílet naše auta! My nechceme sdílet naše byty! My nechceme sdílet naši zemi! My nechceme, aby naši zemi řídil Evropský parlament. Nějací zelení fanatici, se kterými by se Piráti spojili!“

Mimořádně primitivní sázka, na to, že lidé jsou hloupí a nepamatují si, že na nás všechnu tu evropskou zelenou regulaci, která se tady po roce 2017 zplodila, uvalil právě Andrej Babiš. Těch bodů, kdy se Evropa vydala cestou zeleného ekofanatismu, je řada. Summity, jednání ministrů zemí Evropské unie.

Klíčové jsou ale tři body, kdy jsme mohli říct ne. Měli jsme právo veta to celé zablokovat. Mohli jsme si vyjednat výjimky ze zelené cesty. Ta veta držel v ruce Andrej Babiš a jeho vláda. Nikdy je nevyužil. Nikdy to neudělal. Seděl v Bruselu jako ovce a poslušně hlasoval pro celý ten zelený ekofanatismus, který na nás uvalil zelené regulace, daně a výrazně nám zdraží život.

Prvním bodem byl 16. prosinec 2019, kdy summit Evropské unie přijal tzv. Green Deal (Zelený úděl), od nějž se všechno další odvíjí. Je to základní kostra zelených regulací, daní a přirážek. Poláci řekli ne. Otevřeli si prostor pro vyjednávání, aby jim Evropská unie hodně těch zelených nákladů proplatila. Andrej Babiš nevyjednal nic. Ani se o to nesnažil. Poslušně hlasoval.

Druhým bodem byl summit 21. července 2020. Tehdy se jednalo o 750 miliardách eur, které Evropská unie utratí pod rouškou obnovy po covidu za zelený ekofanatismus. Součástí byl také průlom v podobě společného evropského dluhopisu a poprvé v historii i prvních společných evropských ekologických daní. Summit byl dlouhý a tvrdý. Za své zájmy tam ostře bojoval nizozemský premiér Mark Rutte,

rakouský kancléř Sebastian Kurz nebo maďarský premiér Viktor OrbánAndrej Babiš opět nic nevyjednal a poslušně pro všechen zelený fanatismus a zelené daně hlasoval. Přestože měl právo veta.

Do třetice před pár dny ministryně financí Alena Schillerová podepsala na jednání ministrů financí Evropské unie v Lisabonu bianco šek na nové energetické daně. Opět měla právo veta. Nevyjednala vůbec nic.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!