Přečetl jsme si: Mluvení o periodě, mlčení o znásilnění

V týdeníku ECHO se Tereza Šimůnková zaměřila na skupinové znásilnění v Německu, které – jak zdůrazňují němečtí kriminalisté stejně jako vetší kmeti, kteří pamatují ještě nultá léta, nedejbože devadesátky, býval jev tak výjimečný, že pro ně němčina hledala výraz. Masová imigrace obohacuje jak slovník, tak policejní statistiky. Jen v Berlíně bylo loni ohlášeno 111 případů znásilnění víc než jedním mužem, polovina pachatelů nebyli rodilí Němci. Pro ty se ujal (sebe)ironický „Biodeutsch“.

Podle spolkové německé kriminálky sexuálně napadli žadatelé o azyl od roku 2015 osm a půl tisíce žen. Hlášen je jen zlomek, snad desetina, možná by se statistika mohla začít používat nějakým způsobem s těmito stínovými čísly. Že se nejedná jen o německý fenomén (jak by mohl), dokládají data dalších evropských zemí, byť se shromažďují nerada z výše uvedených důvodů.

Podle rakouských údajů z roku 2017 figurovali žadatelé o azyl v 11 procentech všech nahlášených případů sexuálního napadení, byť netvořili ani procento populace. Že je Dánsko statisticky poctivější, víme už z období covidového, kdy (na rozdíl od českého SÚKLu) měli zájem propojit konkrétní šarže vakcín s nežádoucími účinky. Podíl imigrantů z nezápadních zemí v Dánsku vzrostl v posledních letech ze čtyř procent na šest procent, jenže toto číslo vyskočí na devět, když započítáte potomky první generace. Nezápadní přistěhovalci v Dánsku způsobili až 17 procent sexuálních deliktů (2017), s potomky první generace už 21 procent.

Identitu lze ale měnit snáz než ponožky. Osmnáctiletý agresor Islam El-M. (skupinové znásilnění u berlínského Schlachtensee) se sice u soudu objevil jako Němec, ale k soudu potřeboval tlumočníka. Ještě před několika lety navštěvoval kurz němčiny pro cizince nabízený dětem uprchlíků.

Německá federální vláda problém bagatelizuje. Konkrétní opatření proti sexuálním deliktům způsobeným přistěhovalci neplánuje. Kde problém být nemá, tam nebude, a to ani když tam je. Titíž lidé (zde zelená ministryně pro rodinu Lisa Pausová) raději v rámci „boje za ženská práva“ například za veřejné peníze rituálně oslavují menstruaci, neboť „mlčení o periodě diskriminuje menstruující lidi v otázkách vzdělání, povolání a rovnosti pohlaví“.

Celý text zde.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme

200 Kč 500 Kč 1000 Kč