Potřebuje německá demokracie udavače?

Ten, kdo dosud pochyboval o mém tvrzení, že v oblasti tzv. Political Corretness, tj. politické „korektnosti“ (která stále častěji žádnou takovou není), genderpolitiky atd., Německo pomalu, ale jistě mutuje k „totalitní demokracii“, jinak nazývané také „demokratura“, změní (snad) po přečtení následujících řádek svůj názor na sousední zemi a jeho současnou polosocialistickou vládu.

Stále častěji nemá tato země totiž k uvedenému daleko. V současném Německu mají t.č. „konjunkturu“ udavači, neblaze známí z bývalé NDR. V svém článku, nazvaném „Německá demokracie nepotřebuje žádné udavače“, píše o tom v dnešních (22. února 2023, pozn. red.) švýcarských novinách Neue Züricher Zeitung berlínská korespondentka listu Beatrice Achtenberg. Cituji doslova: „Netrvá ani pět minut, a ‚nelibá‘ osoba, která označila genderstudium za ‚vyhazování peněz‘, je nahlášena státem financované nadaci.“ Konec citátu. Česky řečeno udána. Lidově řečeno „prásknuta“. Jako v dobách Hitlera, nebo Stalina. Se všemi důsledky jako je „obecné znemožnění“ – vyhození z práce, zákaz dosavadní činnosti, atd., atd. Potvrzení hlášení o udání dostane dotyčný s díky (přeloženo doslova!) obratem od nadace „Amadeu-Antonio“ mailem!

Autorka dále uvádí příklad matky, která si stěžovala, že její dítě je ve škole „instruováno“ ve věci „změna pohlaví“. Taková osoba (příklad matka) je zcela oficiálně dnes v Německu označována za „transfeindlich“. Česky by se dalo říci v doslovném překladu poněkud kostrbatě: „transsexuálněnepřátelská“. Pikantní na celé věci je, že zakladatelkou a bývalou předsedkyní nadace je Anetta Kahane – od roku 1974 až do roku 1982 „neoficiální spolupracovnice“ východoněmecké tajné policie. Co dodat…

„Ohlašovací místo“, nazvané „ANTIFEMINISMUS“ je celostátní internetový portál, na kterém je možno libovolně udávat osoby, firmy, instituce s jejich „sexistickými, antifeministickými, antihomo- a-transsexuálními“ výroky! (citát). Beztrestně, bez rizika, dle libosti, „důvěrně“. Instituce spadá pod ministerstvo pro rodinu, vedené ministryní Lisou Paul, ročně je dotována německou vládou částkou 133 000 Euro a její budget obnášel v roce 2020 5,8 miliónů Euro. Zčásti je financována daňovými poplatníky – takže německý občan „spolufinancuje“ své udavače! Kdo si je schopen přečíst německý originální text, dozví se více v článku. Pokud to někomu něco bude připomínat, není to bohužel „podobnost čistě náhodná“.

P.S. Snad ještě jen jedna doslovně přeložená věta z článku na závěr: „Udavačství stojí v příkrém rozporu s liberální společností“. Amen. To – jak se zdá – mnohým v Německu nevadí. Zbytek mlčí. Přesně tak, jak to ve svém bestselleru „Šílenství davů“ popisuje její slavný britský autor Douglas Murray. Mimochodem: sám homosexuál. Český čtenář těchto řádek si asi řekne obvyklé: nás se to přece netýká! Velký omyl. Vysvětlovat proč, by bylo nošením dříví do lesa – a hlavně většinou neúspěšné. Každý to musí zažít sám. Nejlépe osobně. Pak změní názor.

Originální článek s názvem „Německá demokracie nepotřebuje žádné udavače“   

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme