Poslední dva spravedliví…

Umírnění demokratičtí senátoři Kyrsten Sinemová z Arizony a Joe Manchin ze Západní Virginie, jako jediní dělí Spojené státy od ekonomické sebevraždy. Joseph Biden tyto dva zrádce označil předevčírem z jídelny Bílého domu za „bezohledné a nebezpečné“ neboť odmítají hlasovat pro soustavu zákonů, které jsou v Kongresu známé jako „Build Back Better Agenda„. Celkové náklady programu činí neuvěřitelných 7,3 bilionů dolarů rozdělovaných v několika fázích.

Řeč je především o investicích do zelené infrastruktury, bydlení, vzdělávání, do ekonomické spravedlnosti a zdravotní péče. První část ve výši 1, 9 bilionu dolarů již prošla Kongresem v březnu a šlo o záchranný balíček spojený s pandemií COVID-19.

Další část v hodnotě 3, 5 bilionu dolarů je momentálně projednávána v Senátu Kongresu a demokratům chybí právě dva hlasy.

Zuby zdarma…

Plán předpokládá např. dva roky bezplatného vysokého školství, zubní a zrakovou péči zcela zdarma, a ve hře je také příspěvek vlády na dovolenou všem pracujícím a plošné dětské přídavky.

Republikáni v Senátu celý plán odmítají, mají ho za bláznivý, nesmyslný a nebezpečný. Hovoří v souvislosti s plánem Build Back Better Agenda o prosazení demokratického socialismu a o konci svobodné Ameriky.

V rámci hlasování jde demokratům především o pravidlo „filibuster“, které by rádi, stejně jako v březnu, obešli. Tomu však vehementně brání zrádci z vlastních řad, Sinemová s Manchinem.

Pravidlo filibuster umožňuje všem senátorům hovořit k návrhu zákona, jak dlouho chtějí, dokud je nezastaví 60 senátorů svým hlasováním o ukončení rozpravy. To způsobuje, že pro přijetí většiny zákonů nepostačuje souhlas prosté většiny (kterou demokraté v Senátu mají). Senátor Manchin se už ale před časem vyjádřil, že je pro zachování tohoto pravidla, neboť má za to, že zemi chrání před extrémismem.

Demokraté, Kyrsten Sinemová a Joe Manchin jsou pod obrovským tlakem celé americké levice, takže se snaží všelijak kličkovat. Naposledy žádali záruky, že částka 3, 5 bilionu nebude překročena. Takovou záruku však od svých pošahaných politických kolegů dostat nemohou, neboť znění zákonů je natolik vágní, že umožňuje demokratům utratit i násobek původní částky. Sanders jim pro útěchu navrhl, aby zákon obsahoval horní hranici 6 bilionů…

Manchin své demokratické kolegy mírní a upozorňuje je, že „jednou to budeme muset zaplatit“ a také požaduje, aby celý plán nefinancoval jen Kongres, ale také daňové výnosy. Je však proti výraznějšímu zdanění firem a dividend.

Demokraté připravují „spontánní generální stávku pracujících“ na podporu svého šíleného plánu. A hysteričtí progresivisté od George Sorose nahánějí senátorku Sinemovou i záchodě na Arizonské státní univerzitě a pak znovu na letišti.

Dluhový strop

Vedle Build Back Better Agendy má vláda Josepha Bidena ještě další a větší problém, a tím je dluhový strop. Ministerstvo financí stanovilo pro dluhový strop termín 18. října. Pokud se do té doby nepodaří demokratům přijmout rozpočet, bude zastaveno veškeré federální financování. A bez republikánské podpory dluhový strop nezvýší.

A to by mohlo znamenat i konec Build Back Better Agendy…

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!