Poslankyně za Demokratickou stranu: Nejnebezpečnější věcí pro Demokratickou stranu USA je černoch s vlastním názorem

„Nejnebezpečnější věcí pro Demokratickou stranu USA je černoch s vlastním názorem“, řekla novinářům Mesha Mainorová, poslankyně Sněmovny reprezentantů státu Georgia za Demokratickou stranu USA potom, co prozradila něco z balíčku potíží, které má se svými spolustraníky.

Oni nechtějí udělat nic pro černošskou komunitu, nerozumí jí a jen jí zneužívají k naplňování politických cílů, které s komunitou vůbec nesouvisí, dodala na vysvětlenou, proč hlasovala pro republikánský návrh zákona, který má pomoci právu rodičů zvolit svým dětem školu.

Jde o zákon o vzdělávacích poukazech, které rodičům i studentům umožní zvolit si jakýkoliv schválený způsob vzdělávání a jakoukoliv školu v rámci vzdělávacího systému. Součástí poukazů je také systém daňových slev.

Proti tomuto režimu jsou tradičně především školské odbory, které tvrdí, že vzdělávací poukazy upřednostňují soukromé školství oproti veřejnému a ne každá veřejná škola je podle nich špatná nebo horší, než soukromá. Návrh zákona nebyl v Georgii přijat pro odpor mnoha republikánů. Ani hlas Mainorové nepomohl.

Vedle Georgie usiluje o zavedení nebo mají už vzdělávací poukazy zavedeny státy jako Idaho, Virginie, Texas a Kentucky. Jde víceméně o reakci na všemocné školské odbory, které v rámci celého oboru školství zasahují do všech oblastí řízení. To mj. způsobuje životaschopnost škol, které dlouhodobě mají velmi špatné pedagogické výsledky a produkují de facto poloviční analfabety.

„Není nic horšího, než chudý černoch, který neumí číst“

prohlásila k právu rodičů vybrat pro své děti školu a způsob vzdělávání. Proto Mainorová hlasovala v rozporu s demokratickou stranickou linií.

Nejsem malá holčička, řekla svým straníkům Mesha Mainorová a ze strany v pondělí odešla. O den později, v úterý 11. července, pak na svém Twitteru svůj odchod z Demokratické strany USA potvrdila a potvrdila také, že přechází k Republikánům.

Zběhnutí Mainorové zvyšuje náskok republikánů ve Sněmovně státu Georgii na nový poměr hlasů 102:78.

Republikáni mají většinu ve státní Sněmovně reprezentantů od roku 2005. V Senátu státu je poměr stran také jednoznačně pro republikány (33:23).

Stát Georgia má přibližně stejný počet obyvatel, jako Česká republika, ale je dvakrát rozlehlejší a má dvakrát vyšší ekonomický výkon. Více o této zemi jsme napsali zde :

Abeceda amerických voleb – Georgia

Na obrázku vidíme Meshu Mainorovou (48), poslankyni Sněmovny státu Georgia (teď už) za Republikánskou stranu USA. Je mezi republikány ve Sněmovně jedinou černoškou.

Magisterský titul v oboru fyzioterapie má z Howard University, což je soukromá černošská škola ve Washingtonu, DC. V současné době navštěvuje ještě doktoranské studium obchodní administrativy na kalifornské Northcentral University.

To, zda bude bývalá demokratka Mainorová přínosem pro Republikánskou stranu v Georgii, dnes těžko říci. To, že je černoška sice může vypadat dobře a může to v nadcházejících volbách pomoci v náboru nových voličů, ale do budoucna může být jednoznačně levicově zaměřená Mainorová spíše na překážku. Takových „republikánů“ je v parlamentu státu Georgia dost jiných. Ale nepředbíhejme.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!