Pokrok nezastavíš…

Na návrh demokratického poslance Evana Low má být od 1. ledna 2023 pro všechny obchodní domy s více než 500 zaměstnanci zavedena zákonná povinnost společného prodeje dívčího i chlapeckého dětského vybavení, hraček, obuvi a oděvů. Oddělené vystavování a prodej zboží podle pohlaví bude podle tohoto zákona napříště trestáno pokutou 1000 dolarů. Důvod? Nikdo prý nemá právo rodičům a jejich dětem předepisovat, ale ani naznačovat či radit, které hračky, obuv či oblečení jsou vhodné pro chlapce a které pro dívky. Co když se dítě rozhodne pro jinou genderovou identitu, než jaká mu podle mínění rodičů náleží? Důsledek: Rodič, který chce nakoupit cokoli pro své dítě, nebude mít pro svou vyhraněnou představu žádné vodítko, kde má žádané zboží hledat, a bude chtě nechtě muset vybírat z genderově neutrální směsice panenek a brontosaurů, kuchyněk a zbraní, baletních a kovbojských úborů.

Nechají si to zákazníci líbit? Toť otázka. Jestliže se dosud zboží pro chlapce a dívky nabízelo na oddělených regálech, bylo to proto, že se tím zákazníkům usnadňovala orientace a vycházelo se vstříc jejich předpokládaným zájmům. Progresivně liberální ideologie ovšem žádné vyhraněně mužské a ženské role nepřipouští a vnucuje nám přesvědčení, že mezi muži a ženami, respektive chlapci a dívkami, žádný podstatný rozdíl neexistuje. Obchodník, který by přesto na nějakých předpokládaných stereotypech trval a vycházel by jim svou nabídkou vstříc, stává se brzdou pokroku a jako takový musí být potrestán. Ne snad pouze tím, že by nespokojený zákazník využil své svobody a šel nakupovat ke konkurenci, ale tím, že stát obchodníkovi napaří mastnou pokutu. To je představa dnešních kalifornských demokratů o tržním hospodářství – v Americe, ke které jsme po desetiletí státem plánovaného a regulovaného hospodářství vzhlíželi jako ke kolébce svobodného podnikání. To jsou paradoxy, pane Vaňek!

Inu, časy se mění. Socialismus se nám z kontinentu, kde prohrál, nepozorovaně přestěhoval na území svého někdejšího protivníka, kde s ním ještě žádnou zkušenost neudělali, a proto mu na jeho vábení kdekdo ochotně naletí. Proletariát zklamal, místo světové revoluce dal přednost konzumní společnosti. Zato se marxistům podařilo úspěšně infiltrovat západní univerzity a média. Prapor pokroku si přivlastnili studenti, ochotní rebelovat kdykoli proti čemukoli, neboť mládí vždycky se zápalem rebeluje proti autoritám a ustáleným pořádkům, viz třeba švédskou Gretu a páteční školní „stávky proti vyhynutí“. Svoboda svědomí a projevu je tu ovšem pouze pro ty, kdo mají stejné pokrokové názory. Kdo s nimi nesouhlasí, je obratem onálepkován jako sexista, rasista, bigotní, netolerantní, homofob, islamofob, xenofob, fašista a šiřitel nenávisti. A v Kalifornii si neposlušného obchodníka rameno spravedlnosti pěkně podá.

Můžeme jen doufat, že tomuto levicovému pokroku se naši zákonodárci ubrání, i když eurounijním pokrokářům chuť ke kriminalizaci „nežádoucích stereotypů“ rozhodně nechybí, jak je dobře patrno z tzv. Istanbulské úmluvy (byť tato nepochází z EU ale z Rady Evropy…). Ta se sice navenek zaměřuje hlavně na ochranu žen před násilím (jako by obětmi domácího násilí nebyli ze 40 % i muži), ale zároveň se pokouší vpašovat genderovou ideologii kalifornského střihu do školní výchovy i legislativy signatářských států. Pokud by se to zdařilo, můžeme tu časem mít šikanu ještě horší, než tu kalifornskou.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!