Podcast Notorické konzervy: Volby na Slovensku, migrační krize v Evropě

V 19. díle podcastu Notorické konzervy jsme se zaměřili na dvě aktuální témata – prvním jsou slovenské volby, jak by mohlo vypadat složení nové slovenské vlády. Uvažovali také o paralelní realitě, která se kolem slovenských voleb utvořila v českém mainstreamu a jež je zcela odtržená od reality současného Slovenska jako takového, což ostatně již prokázaly samotné výsledky voleb. Druhým tématem je neutuchající migrační krize, která je svým rozsahem již zcela srovnatelná s migrační krizí roku 2015. Zkušenosti ze západních evropských zemí nám pak čím dál více ukazují, že se jedná o bezpečnostní riziko, které není radno podceňovat.

Prezidentovo pokárání slovenským voličům – proč bychom konečně měli opustit český paternalismus vůči Slovákům? Kdo vyhraje a jaká může nová slovenská vláda? Imigrační krize v Evropě: aktuální situace. Lampedusa jako rozhodující moment pro Giorgii Meloniovou: proč musí každá pravicová vláda zvládnout boj s nelegální migrací, jinak padne? Britská ministryně vnitra zpochybnila Úmluvu OSN o uprchlících: jak zvládnout nelegální migraci za situaci, kdy se takřka jakýkoli pokus pohybuje na hraně mezinárodního práva? Jak ovlivní současná migrační krize nadcházející evropské volby – vytváří se zde prostor pro opatrný optimismus? A mnohem víc.

 

K poslechu na Spotify, Apple podcast, Google podcast.

Notorické konzervy

Andrej Duhan & Kateřina Lomičová

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme!