Podcast Notorické konzervy: Úsporný balíček, drag queen v Brně, Meloni v Praze

V 12. dílu podcastu se věnujeme třem tématům – hodnocení úsporného balíčku a důchodové reformě, drag queen předčítající dětem v městské knihovně v Brně a nakonec tomu, jak se u nás referovalo o nedávné návštěvě italské premiérky Meloni v Česku.

Balíček jsme probrali zeširoka – obecně, z širšího politického kontextu a došlo i na některá konkrétní opatření. Co je na něm pozitivního a co negativního? Co vypovídá o vládě, koalici Spolu a české politice obecně? Anebo jaký má smysl průběžný důchodový systém?

Naše oblíbená sága „woke u nás není“ dostala další kapitolu, brněnská Mahenova knihovna v rámci Brno Pride Week bude pořádat drag queen čtení dětem. Nápadně to připomíná, jak tento fenomén začínal v USA, což by pro nás mělo být varovným signálem. Co je to drag queen a jaké jsou cíle drag queen hours pro malé děti? Je drag queen to samé jako Lábus v ženských šatech v Arabele? A v čem spočívá tragédie liberálního virtue signalingu?

Na závěr se ještě vracíme k nedávné návštěvě Giorgie Meloni v Praze, kdy jsme zase dočkali uplatnění nesnesitelného dvojího metru, pokud jde o její minulost. Proč u německého kancléře Scholze neustále média a spol. neustále nepřipomínají, že v mládí býval zapáleným marxistou? A rezignovala Meloni na svoje protiimigrační a protiunijní postoje, anebo na to jenom jde chytřeji?

K poslechu na Spotify, Apple podcast a Google podcast.

Notorické konzervy

Andrej Duhan & Kateřina Lomičová

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme