Podcast Notorické konzervy: Rady NERVu, premiérova vize a proč nemáme hospodářskou politiku, dopis korporací za MPV, zvýšení koncesionářských poplatků a role veřejnoprávních médií

Po prázdninové pauze se vracíme s podcastem Notorické konzervy. Tentokrát jsme rozebrali rady NERVu, jak nastartovat českou ekonomiku a absenci hospodářské politiky, o jejíž vytvoření se neusiluje ani současná vláda. V této souvislosti rozebrali i ekonomickou vizi Polska a Maďarska jako dvou zemí v regionu, kterým nejen hospodářská politika nechybí, ale dokonce zosobňuje i národně-konzervativní ideje.

V druhé části jsme se zaměřili na dopis 66 firem premiéru Petru Fialovi, které nabádají, abychom jako Česká republika přijali manželství pro všechny. Na tomto dopise pak ilustrovali rozmach woke kapitalismu a proč byznys (zejména ten velký) již dávno není na straně konzervativců, ačkoli si to velmi dlouho někteří mysleli. Na závěr rozebrali plán na zvýšení koncesionářských poplatků a roli veřejnoprávních médií ve 21. století, zejména důvody, proč jsou navzdory všemu důležitá a proč by neměla být zprivatizována.

Proč v České republice absentuje ekonomická vize a proč ji nepřináší ani tato vláda? Proč Česko nemá hospodářskou politiku a budeme navždy montovnou? Jak může vypadat hospodářská politika: Polsko a Morawieckiho plán. Proč nezměníme volební systém? Dopis korporací požadující přijetí manželství pro všechny: vážně tím přicházíme o miliardy? Plán vlády zvýšit koncesionářské poplatky: proč je zcela chybný? Legitimita koncesionářských poplatků: proč neprivatizovat veřejnoprávní média, i když nás iritují? A mnoho dalšího.

 

K poslechu na Spotify, Apple podcast, Google podcast.

Notorické konzervy

Andrej Duhan & Kateřina Lomičová

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme!