Podcast Notorické konzervy: Probudil se v EU pud sebezáchovy? Zákaz spalovacích motorů a imigrace

V šestém díle se věnujeme EU, kde se zformovala koalice států odmítající zákaz spalovacích motorů a emisní normu euro 7. Na poslední chvíli ji sestavilo Německo, což je samo o sobě z mnoha důvodů zajímavé. Ideologicky vedená snaha zlikvidovat evropský automobilový průmysl se tak prozatím zasekla.

Neméně zajímavé jsou posuny v imigrační politice, kde na evropské úrovni padá jedno tabu za druhým. Pod tlakem Meloni se na evropskou agendu dostala možnost omezení aktivit záchranných lodí NGO, které právě Meloni obviňuje z nepřímé spolupráce s převaděčskou mafií. A snad ještě zajímavější je, že toto omezení podporuje předseda frakce evropských lidovců Weber.

Proč vzpouru proti zákazu spalovacích motorů neiniciovalo Česko za svého předsednictví? Proč je emisní norma euro 7 šílená? – Jaká je ideologie je za Green dealem a odkud se bere snaha zlikvidovat evropský automobilový průmysl? Přitvrzuje se evropská imigrační politika? Chystá se spolupráce mezi EPP a ECR a jak by mohla vypadat? Posílí konzervativci v Evropském parlamentu po volbách roce 2024? Obhajoba národních zájmů v EU a proč to Česku nejde? Co je principem evropské politiky národních konzervativců?

Podcast je k poslechu na Spotify, Apple podcast a Google podcast.

Notorické konzervy

Andrej Duhan & Kateřina Lomičová

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme!