Podcast Notorické konzervy: Prezident úřaduje: fixace na Německo a kdo a jak bude vybírat soudce ÚS? Proč může uspět Nerudová? Zruinuje Hladík lidovce?

V 7. díle podcastu se věnujeme české politice. Probrali jsme prezidentovy zahraniční cesty, výběr ústavních soudců, popularitu vlády, fixaci české politické scény na důchodce, šance strany Danuše Nerudové anebo nového ministra životního prostředí. Ale zdaleka nejen to.

Proč prezident poučuje Slovensko a Maďarsko, ale mlčí v Polsku? Proč nevyzývat Německo k převzetí vůdčí role a proč v tom podpořit Polsko? Jaká je úroveň veřejné debaty kolem Ukrajiny? Kdo bude vybírat nové soudce Ústavního soudu, jaká si prezident zvolil kritéria a proč je to celé špatně? Proč prezident pobouřil samozvané etalony novinařiny? Proč vládní stranám neklesají preference, i když je vláda nepopulární? Žijí v Česku pouze důchodci a může Nerudová prorazit se svým apelem na mladé? Je problém vlády v chaotické komunikaci, nebo chaotické politice? Kdo je vycházející hvězda lidovců?

Podcast je k poslechu na Spotify, Apple podcast a Google podcast.

Notorické konzervy

Andrej Duhan & Kateřina Lomičová

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!