Podcast Notorické konzervy: O významu rodiny, rizicích manželství pro všechny a střetu s progresivisty s Honzou Gregorem

Do patnáctého dílu podcastu Notorické konzervy jsme si pozvali po nějaké době opět hosta. Tím hostem byl Honza Gregor – místopředseda Aliance pro rodinu, advokát, poradce náměstka ministra spravedlnost a bývalý předseda Mladých křesťanských demokratů.

S Honzou Gregorem jsme si povídali o konzervativním veřejném angažování – ať už politickém, tak v neziskovém sektoru. O tom, jaké to je být místopředsedou jedné z neznámějších konzervativních organizací v ČR – tedy Aliance pro rodinu a uspět v záplavě štědře financovaných progresivních neziskovek, které mají často i podporu ze stran médií uplatňujících na konzervativní organizace dvojí metr.

V neposlední řadě jsme se zabývali i problematikou rodiny – důležitostí manželství, proč je potřeba jeho ústavní definice jako svazku muže a ženy a jaká rizika přináší redefinování tradičních pojmů.

Jakou agendu prosazuje Aliance pro rodinu? Jak obtížné je pro konzervativce bojovat v progresivním ekosystému?  (viz výzva Pastoral Brothers) Proč potřebujeme ústavní definici manželství? Jaká rizika přináší redefinice manželství? Jaké bylo působení v Mladých křesťanských demokratech? Jaký je stav institucí? Co by měli konzervativci dělat jinak a lépe? A mnoho dalšího.

K poslechu na Spotify, Apple podcast, Google podcast a nově také na Youtube.

Notorické konzervy

Andrej Duhan & Kateřina Lomičová

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!