Podcast Notorické konzervy: Národní konzervatismus 2: Trump, DeSantis, Orbán, Meloni

V 5. díle podcastu se ještě jednou vracíme k národnímu konzervatismu, tentokrát se věnujeme jeho politickým představitelům.

Jsou kontroverzní? Ano. Udělali chyby? Ano. Dá se to bez kontroverzí a chyb, když opravdu jdete proti liberálnímu mainstreamu? Ne.

Ať už jsou jakýkoliv, udělali z konzervatismu, který do jejich příchodu poklidně skomíral v liberálním středu, opakoval třicet staré přežité neoliberální mantry a spořádaně ustupoval v kulturních válkách, zase relevantní společenskou sílu, které se progresivisté reálně bojí. A nejen to, na konzervatismu vystavěli politický program, který je schopen vyhrávat volby. To není samozřejmé, protože konzervatismus sám o sobě není politická ideologie, ale mění se dle okolností. Jejich zásluhy jsou tak nesmazatelné.

Jaká bylo GOP před Trumpem a jak jí Trump změnil? A proč naštěstí není cesty zpět? Proč je DeSantis   Trump akorát lepší a systematičtější? Jak se britským toryům nepovedl přechod k národnímu konzervatismu a zaslouženě směřují k nejhorší porážce v dějinách. Jak Liz Truss chtěla být nová Thacherová, ale nakonec se stala její karikaturou. Proč je Orbán avantgardou národního konzervatismu a proč mu stále fandíme navzdory jeho postoji k Ukrajině? Je Giorgia Meloni nová hvězda národního konzervatismu? To vše v nejnovějším díle podcastu Notorické konzervy.

Podcast je k poslechu na Spotify, Apple podcast a Google podcast.

Notorické konzervy

Andrej Duhan & Kateřina Lomičová

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme!