Podcast Notorické konzervy: Migrační reforma EU, nepokoje ve Francii

V šestnáctém díle podcastu jsme se ještě vrátili k migrační reformě EU, která mimo jiné zavádí relokační kvóty, a také k nepokojům ve Francii. Nesdílíme přitom poměrně rozšířené názory, jak je pro nás migrační reforma výhodná, protože se z kvót můžeme vyplatit, nebo že nepokoje ve Francii jsou socioekonomický problém, případně reakce na systémový rasismus. Právě naopak.

Co obsahuje migrační pakt EU a může omezit imigraci? Proč je imigrace do Evropy stále tak masivní a co s tím? Jakou roli hraje Evropský soud pro lidská práva? Proč je potřeba zásadně odmítat relokační kvóty, i když se z nich dá vyplatit? Co Polsko a Maďarsko očividně chápe líp než my? Co je příčinou nepokojů ve Francii – diskriminace a nedostatek peněz, anebo masová imigrace a nenávist k Francii? Proč je francouzský model asimilace správný? Je lepší asimilace nebo integrace? A mnoho dalšího.

Relokační kvóty jsou pro nás hrozba, i když se z nich dá vyplatit, Polsko a Maďarsko to dělají dobře, nepokoje ve Francii jsou přímým důsledkem masové imigrace, i když kluci mají francouzský pasy, příčiny nepokojů nejsou socioekonomické, asimilace je správný přístup a je dobře, že se jí Francie drží. A v podobném duchu mnoho dalšího.

K poslechu na Spotify, Apple podcast, Google podcast a nově také na Youtube.

Notorické konzervy

Andrej Duhan & Kateřina Lomičová

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme