Podcast Notorické konzervy: Babišovi se zachtělo konzervativních voličů. Transsexuálové proti transgenderovým aktivistům.

V 11. dílu podcastu se věnujeme dvěma tématům. Prvním je Babišovo pokukování po konzervativních voličích a iniciativě skupiny transsexuálů Mluvte s námi, nemluvte za nás, která se v otevřeném dopise vymezila proti vládní zmocněnkyni pro lidská práva Laurenčíkové a proti soudobému transgenderovému aktivismu a jeho cílům obecně.

Babiš se zúčastnil konzervativní konference CPAC, která se konala v Budapešti, což může signalizovat, že se hodlá profilovat jako konzervativec. Vzhledem k tomu, jak se ODS v rámci Spolu sune ho středu, Babiš očividně vycítil možnost oslovit tímto posunem zklamané konzervativní voliče ODS.  Může uspět? Dá se to považovat za součást širšího trendu, kdy začíná převládat jako hlavní politické štěpení konzervativní vs. liberální? Anebo u nás bude dál převažovat štěpení demokraté vs. populisté, které razí Fiala?

Iniciativa transsexuálů „Mluvte s námi, nemluvte za nás“ zveřejnila dopis vládě, ve kterém se vymezuje proti skandálním výrokům vládní zmocněnkyně Laurenčíkové namířených proti sexuologovi Weissovi a proti změně pohlaví na čestné prohlášení. Je to celkem zásadní příspěvek do debaty kolem transgenderu a jejího ultimátního cíle – tedy odpověď na otázku, zda západní společnosti budou v principu uspořádány kolem binárního pohlaví, anebo kolem fluidního genderu.

K poslechu na Spotify, Apple podcast a Google podcast.

Notorické konzervy

Andrej Duhan & Kateřina Lomičová

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme