Po Francouzích i američtí generálové…

Dopis amerických generálů a admirálů vyzval Američany, ať odmítnou radikální levicový program Josepha Bidena:  „Za Demokratického kongresu a za současné vlády se naše země prudce otočila směrem k socialismu a marxistické formě tyranské vlády.“

Otevřené dopisy francouzských, a momentálně i těch amerických, důstojníků mají v zásadě stejný motiv. Mají ambici upozornit veřejnost na ohrožené blaho země, které je potíráno extremistickými pozicemi oficiální politiky vlády. O dopisu francouzských vojáků vládě a parlamentu jsme již psali. Nyní vydalo 124 amerických generálů a admirálů svůj otevřený dopis (vzkaz), ve kterém Američany varují před hrozivým nebezpečím socialismu a marxismu.

Záplava ilegálů

Vyzývají Američany, aby se více politicky angažovali. Současnou situaci popisují jako konflikt mezi příznivci socialismu a marxismu a příznivci ústavních svobod.

Upozorňují, že bez spravedlivých a čestných voleb, které přesně odrážejí vůli občanů, je země nadobro ztracena. Nabádají, ať se Američané nenechají zastrašovat tyranskou taktikou, která považuje důkladnou kontrolu voličů a hlasování za výraz rasismu. Bidenovu administrativu, která je reprezentantem tohoto zastrašování, vojáci označili za diktátorský styl vlády.

Vojáci však jdou ve svém obvinění Bidena ještě dál, když tvrdí, že vláda zcela úmyslně rozděluje Američany na bojující frakce, což jí pak umožňuje sice nenápadně, ale o to úspěšněji prosazovat zhoubný marxistický program. Bidenova vláda podle nich vyzdvihuje extrémní nebo jinak zvláštní skupiny a střední třída – jako záruka demokratických svobod – trpí.

„Ilegálové zaplavují naši zemi a přinášejí některým státům vysoké ekonomické náklady, kriminalitu, snižování mezd a nezákonné hlasování“, apelují vojáci k politice Josepha Bidena na jižní hranici. „Suverénní národy musí mít kontrolované hranice.“

Pozor na Čínu a kritickou rasovou teorii…

Generálové se též zabývali vnější hrozbou, když za největší označili komunistickou Čínu. Upozornili v této souvislosti na nebezpečnou spolupráci Bidena – politiku, která čínské komunisty povzbuzuje. Pozastavili se také u stavby plynovodu Keystone XL, kterou prezident Trump povolil a Joseph Biden letošního ledna zakázal. Připomínají předvídatelnost Trumpovy politiky a hloupost té Bidenovy, kdy právě v těchto dnech muselo být několik větví plynovodu odstaveno z důvodu hackerských (zřejmě ruských) útoků, a kdy se cena zemního plynu zvýšila bezmála o sto procent.

Vojáci zmiňují též problematiku kritické teorie rasy, která pronikla i do armády a která podkopává morálku a soudružnost.

Nabádají Američany, ať podporují policisty, kteří nezažívají ve svém boji proti Bidenově anarchii v ulicích nejlepší časy. Pobízejí prokurátory a soudy, ať měří všem stejně bez rozdílu barvy pleti.

Nakonec se s jistou dávkou podezřívavosti vyjadřují i ke zdravotnímu stavu vrchního velitele Bidena, který podle nich „nelze ignorovat“.

O kooperaci Bidenovi administrativy s extrémisty se není nutné příliš rozepisovat. Je však dobré (a nadějné) připomínat podobné spojenectví ve Velké Británii, kde se tamní labouristé dali dohromady s militantními odbory. Dobrou zprávou je, že po tomto socialistickém extempore přišla předlouhá a nepřetržitá vláda konzervativců (1979 – 1997) pod taktovkou Margaret Thatcherové a Johna Majora.

Zdvižený prst…

Dopisy penzionovaných představitelů ozbrojených sil Spojených států nejsou úplně tak neobvyklé. Nejčastěji si stěžují na podfinancování nebo chybějící legislativu pro válečné veterány. Tento „vzkaz“ se tedy celkem vymyká, neboť nejenže vyslovuje nesouhlas s vládní politikou, ale především jí považuje přímo za nebezpečnou a pro zemi zkázonosnou.

To je nezvyklé a proto závažné.

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!