Plán Íránu na vyhnání Židů z ‚Palestiny‘

Íránští mulláhové se snaží dosáhnout toho, aby se Židé necítili bezpečně ve vlastní zemi a opustili Izrael. V zájmu dosažení tohoto cíle mulláhové nařídili svým proxy spojencům – palestinským teroristickým organizacím Hamás a Palestinský islámský džihád – aby zintenzivnili svou teroristickou kampaň proti Izraeli a Židům.

Do svého džihádu (svaté války) za zničení Izraele se mulláhům podařilo naverbovat také členy palestinské vládnoucí frakce Fatah, v jejímž čele stojí prezident Palestinské samosprávy Mahmúd Abbás.

Íránský nejvyšší vůdce Alí Chameneí opakovaně vyjádřil svůj záměr podporovat každou palestinskou teroristickou skupinu, která usiluje o zničení Izraele a zabíjí Židy. 14. června 2023 Chameneí napsal:

„Palestinský islámský džihád a další palestinská hnutí odporu našla hlavní klíč k boji proti sionistickému režimu. Neustálé posilování skupin odporu na Západním břehu Jordánu je klíčem ke sražení sionistického nepřítele na kolena, tento kurz musí pokračovat.“

Během posledních 28 měsíců Hamás, Palestinský islámský džihád (PIJ) a další teroristické skupiny zintenzivnily své útoky proti Izraeli a Židům, aby uspokojily své sponzory v Teheránu a přesvědčily je k zasílání dalších peněz a zbraní.

Lídři Íránu, Hamásu a PIJ mají stejný cíl: zničit Izrael a zabít co nejvíce Židů. Nedělají žádný rozdíl mezi Židem žijícím v Izraeli a Židem žijícím na Západním břehu Jordánu. Podle jejich názoru jsou všichni Židé osadníci, bez ohledu na to, kde žijí. Nerozlišují mezi Tel Avivem a židovskou osadou na Západním břehu Jordánu. Vidí Izrael jako jednu velkou osadu, která musí být odstraněna z povrchu zemského.

Generální tajemník PIJ Zijád an-Nachaláh, který nedávno navštívil Teherán a setkal se s íránskými vůdci, prozradil, že hlavním cílem zvýšeného počtu teroristických útoků na Izraelce je dosáhnout toho, aby se Židé necítili v Izraeli bezpečně a zemi opustili. S cílem projednat způsoby, jak zintenzívnit teroristickou kampaň proti Izraeli, navštívila Teherán také delegace Hamásu v čele s Ismáilem Haníjou.

Zijád an-Nachaláh poukázal na to, že Židé přišli do Izraele, aby mohli žít v bezpečí a stabilitě. V rozhovoru pro íránský deník Al-Vefagh řekl: „Když v Izraeli stabilitu a mír nenajdou, tak se vrátí tam, odkud přišli.“

„V jiných zemích žijí Židé v míru a prosperitě. Jediné místo, kde jsou zabíjeni, je Palestina. Když budeme pokračovat v našem boji, tak změní názor a uvědomí si, že tím, že sem přišli, udělali historickou chybu. Uvědomí si, že zde pro ně není šance na život a že by proto měli tuto zemi opustit.“

Toto prohlášení vůdce PIJ je důležité, protože ukazuje, že palestinské teroristické útoky proti Izraeli nejsou prováděny kvůli kontrolním bodům, osadám nebo drsným ekonomickým podmínkám. Účelem těchto teroristických útoků je vytlačit Židy z jejich země a nahradit Izrael islámským státem ovládaným Íránem a jeho proxy spojenci, zejména Hamásem a PIJ.

Ti, kdo věří, že palestinská teroristická kampaň je legitimním odporem proti „okupaci“ Západního břehu Jordánu, neznají situaci. Útočily by Hamás a PIJ proti Židům v Tel Avivu, Jeruzalémě a dalších izraelských městech, pokud by to byla pravda? Zavraždit Žida v restauraci v centru Tel Avivu není aktem „odporu“ proti „okupaci“. Jak řekl vůdce PIJ Zijád an-Nachaláh, hlavním cílem je dosáhnout toho, aby se Židé necítili v Izraeli bezpečně a zemi opustili. On a jeho íránští patroni chtějí vyhnat Židy nejen ze Západního břehu Jordánu, ale i z celého Izraele. Je vděčný íránským mulláhům za to, že Palestincům pomáhají dosáhnout tohoto cíle.

Zijád an-Nachaláh řekl, že díky Íránu jsou palestinské teroristické skupiny schopny vyrábět své vlastní zbraně.

„Palestinský lid získal za posledních více než 40 let z [íránské] islámské revoluce mnoho zkušeností a odborných znalostí,“

řekl Zijád an-Nachaláh.

„Dnes si Palestinci vyrábějí své vlastní zbraně, včetně raket, minometů a výbušných zařízení. Významnou část těchto zkušeností získal palestinský lid od našich bratrů v Islámské republice, a to má velký dopad. Rakety jsou používány k úderům na okupovaná města, zejména Tel Aviv.“

Zijád an-Nachaláh prozradil, že PIJ pracuje na zintenzívnění teroristických útoků proti Izraeli na Západním břehu Jordánu na pokyn Chameneího, který vyjádřil potřebu tam „posílit odpor“.

Když palestinské teroristické skupiny Hamás a PIJ mluví o „odporu“, tak mají na mysli různé formy terorismu od odpalování raket na Izrael, přes střílení a bodání až po najíždění auty do lidí.

Na příkaz íránských mulláhů také PIJ formuje ve všech palestinských městech na Západním břehu Jordánu „bojové prapory„, aby prováděly teroristické útoky proti Izraeli a Židům. Mezi tyto skupiny, odpovědné v několika posledních letech za řadu teroristických útoků, patří Dženínské brigádyLví doupěNábuluský prapor, a Balatská brigáda, a nesmíme zapomenout na milice napojené na hnutí Fatah Mahmúda Abbáse. Tyto teroristické skupiny jsou podle Zijáda an-Nachaláha vyzbrojovány a financovány Íránem prostřednictvím PIJ.

Na vyjádřeních Zijáda an-Nachaláha je nejvíce znepokojivá informace, že PIJ vyzbrojuje také členy Abbásovy frakce Fatah. Palestinskou samosprávu a její bezpečnostní síly ovládají loajální stoupenci Fatahu, kteří dostávají platy od Palestinské samosprávy ovládající Západní břeh Jordánu.

Pokud jsou vyjádření Zijáda an-Nachaláha pravdivá, tak to znamená, že Írán a PIJ infiltrovaly Palestinskou samosprávu, která již dlouho dostává finanční pomoc od USA, Evropské unie a dalších západních zemí. Když jsou teď členové Fatahu financováni a vyzbrojováni Íránem, tak je jen otázkou času, kdy se celá Palestinská samospráva promění v teroristickou organizaci.

Profitujeme z toho, že jsme se spojili s hnutím Fatah,“ uvedl vůdce PIJ.

„Některé skupiny hnutí Fatah jsou proti urovnání mezi Palestinskou samosprávou a Izraelem. Rozhodli jsme se s těmito skupinami spojit, vyzbrojit je a poskytnout jim pomoc.“

Abbásova frakce Fatah již provádí teroristické útoky proti Izraelcům. Podle izraelské nevládní organizace Palestinian Media Watch se těmito útoky chlubí řada teroristických skupin hlásících se k hnutí Fatah.

Mohammed al-Masri, ředitel Palestinského centra pro strategická studia (Palestinian Center for Strategic studies), připustil, že Fatah a bezpečnostní síly Palestinské samosprávy jsou v čele vlny teroru proti Izraelcům. Uvedl, že „63–65 %“ „mučedníků“ účastnících se „každodenních konfrontací“ s Izraelem pochází z Abbásova Fatahu – což znamená, že asi dvě třetiny mrtvých teroristů na Západním břehu Jordánu jsou z Fatahu. Mohammed al-Masri dodal, že většina těchto mučedníků z hnutí Fatah byla příslušníky bezpečnostních sil Palestinské samosprávy.

Ty samé statistiky vysílalo hnutí Fatah i ve své vlastní televizní stanici Awdah:

„Více než dvě třetiny mučedníků na Západním břehu Jordánu za [poslední] rok a půl patří k frakci Fatah a Palestinské samosprávě…. Více než 355 našich palestinských lidových vězňů je z řad palestinských bezpečnostních sil.“

Rostoucí spolupráce mezi hnutím Fatah a Íránem podporovanou teroristickou skupinou PIJ by měla znepokojovat nejen Izrael a Mahmúda Abbáse, ale i všechny západní země, které stále ještě považují Palestinskou samosprávu za partnera pro jakoukoliv mírovou dohodu s Izraelem. Tato spolupráce by také měla být varováním pro Bidenovu administrativu, která nadále hledá způsoby, jak uklidnit íránské mulláhy tím, že s nimi uzavře novou jadernou dohodu. Tato politika appeasementu, včetně zrušení ekonomických sankcí vůči Íránu a jeho odměňování miliardami dolarů v hotovosti, pravděpodobně dále posílí moc mulláhů a jejich proxy spojenců a povzbudí je nejen k tomu, aby pokračovali v džihádu proti Izraeli, ale také aby „exportovali revoluci“, jak to vyžaduje jejich ústava:

Při formování a vybavování obranných sil naší země je třeba považovat za základní kritéria víru a ideologii. Armáda Íránské islámské republiky a Íránské revoluční gardy musí být proto organizovány v souladu s tímto cílem a budou odpovědné nejen za střežení a zachování hranic země, ale také za naplňování svého ideologického poslání – džihádu ve jménu Alláha; to znamená šíření svrchovanosti Alláhova zákona po celém světě (což je v souladu s koránským veršem 8:60:

„Připravte proti nim své veškeré síly, které jste schopni sebrat, a co nejvíce koní, a zasejte strach do srdcí nepřátel Alláha i všech ostatních nepřátel.“

Dodatečná infuze ve výši 100 miliard dolarů by pravděpodobně umožnila Íránu následovat Čínu a eskalovat svou vojenskou přítomnost v Latinské Americe a podpořit tak dlouhodobý cíl Číny vytlačit Spojené státy z pozice přední světové supervelmoci.

Pokud Bidenova administrativa doufá, že podplatí mulláhy, aby nepoužili své jaderné zbraně – alespoň v době vlády Bidenovy administrativy (poté by to pravděpodobně bylo v pořádku) – a zároveň mulláhům povolí mít tolik jaderných zbraní, kolik se jim zlíbí, tak je nejvyšší čas si položit otázku: „Je tento plán skutečně v nejlepším bezpečnostním zájmu Spojených států?

Bassam Tawil je arabský muslim žijící na Blízkém východě

Převzato z Gatestone Institute

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme