Pirátské pocity versus data

Když noví marxisté zjistili, že je dělnická třída zradila tím, že se přestala zajímat o revoluční impulzy, rozhodli se ji nahradit rasovými a sexuálními menšinami. V tomto pojetí je největším nepřítelem bájný bílý heterosexuální muž, který je v podstatě ekvivalentem fašisty, a všechny menšiny jsou v rámci intersekcionální teorie spojeny ve svém boji proti bílému, heterosexuálnímu, patriarchálnímu utlačovateli.

Pochopitelně má tato teorie, kterou se lidé jako Pirát Profant snaží z prostředí anglosaské levice copypastovat do Česka, mnohé díry. Tak například „barevní“ lidé jsou v pohledu na otázky jako manželství homosexuálů, potraty apod. konzervativnější než běloši.

Výzkumy, které máme, jsou z USA, kde se respondenti rozdělují podle barvy pleti. Valná většina černochů v USA je z řad starousedlíků, kteří jsou stovky let vystaveni stejným politickým, kulturním a mediálním vlivům jako běloši, a zároveň téměř nikdo z nich není muslim.

Přesto třeba podpora Profantova stejnopohlavního manželství je u nich dlouhodobě nižší než u bělochů. Rozdíl se týká i černých voličů demokratů (kteří jsou v této věci konzervativnější než bílí republikáni) a dokonce černých LGB lidí (versus stejně orientovaní běloši).

Po výhře Donalda Trumpa, jakož i po jeho prohře, kdy ale na svou stranu získal větší množství „barevných“ voličů (paradoxně od roku 2016 ztratil jen mezi bílými muži), američtí výzkumníci upozorňovali na to, že nebílí voliči se necítí progresivními politikami reprezentováni.

V Evropě se průzkumy založené na rase neprovádějí; sem tam se objeví průzkum založený na náboženství. Například podle průzkumu pro britská média z roku 2016 je většina britských muslimů (převážně „nebílých“) pro kriminalizaci (!) samotného homosexuálního styku dospělých souhlasících jedinců… Na manželství se raději nikdo neptal…

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme!