Pavel Bělobrádek: Slabý premiér nebo slušná vláda!

Jaké je, podle Vás, hlavní téma letošních voleb? Jaké je Vaše hlavní předvolební téma?

Hlavním tématem je změna. Jestli bude pokračovat slabý premiér, kterého si vodí prezident a podporovatelé od komunistů a extrémistů, nebo bude slušný premiér a vláda, která bude hájit naše národní zájmy jako pevné součásti EU a NATO.

Kandidujete na 2. místě Královéhradecké kandidátky koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) jako současný poslanec KDU-ČSL. Jaké jsou hlavní konzervativní body této koalice?

Důraz na zodpovědné hospodaření, nesocialistickou solidaritu,             subsidiaritu, ochranu životního prostředí bez ekoterorismu a efektivní stát.

Co se Vám v končícím volebním období sněmovny podařilo z konzervativního programu prosadit?

Spíše se nám podařilo zabránit přímému útoku na lidskou důstojnost, když opět neprošel návrh na uzákonění eutanazie.

Sněmovna sice nepřijala návrh na manželství homosexuálů a leseb, ale je jisté, že se do nové PS vrátí. Jaký je Váš vztah k tomuto zákonu? Ptám se především proto, že návrh má podporu napříč politickými stranami a aktivisté pro zákon se budou snažit další poslance získat.

Nejde vůbec o homosexualitu. Považuji tento návrh za nepochopení smyslu rodinného práva a za falešnou snahu říct, že lidským právem je manželství. Což je samozřejmě nesmysl. Státu do sexuální orientace nic není, proto se ani nikde neeviduje. Navíc náš civilizační okruh zná manželství jedné ženy a jednoho muže. Pokud bychom chtěli manželství skutečně „pro všechny“, pak musíme připustit mnohoženství apod. Nevidím pro to žádný racionální důvod. Zato mnoho zástupných a ideologických.

Je možné, že se do nové sněmovny dostane i zákon o eutanazii znovu. Jakou strategii byste zvolil proti jeho přijetí?

Přesvědčit většinu, že není potřeba.

Jaké jsou Vaše hlavní konzervativní hodnoty, které se budete snažit v nové PS, pokud budete zvolen, prosazovat?

Žádné hlavní nemám. Jedná se o komplexní názor a pohled na svět. Změna má smysl jen tehdy, je-li k lepšímu.

Konzervativní pohled na svět není dnes tak říkajíc „in“. Jakou roli v této věci hrají česká média?

Mnohá média, včetně veřejnoprávních, nejsou neutrální a nezávislá, ale aktivistická. Proto je dobře, když zazní i jiný hlas.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujem