Pár dobrých zpráv

(1) Při návrhu nové chilské ústavy budou mít navrch pravicové strany

V květnových volbách, podle jejichž výsledků bude sestavena komise pro přípravu nové chilské ústavy, zvítězily konzervativní strany. Návrh ústavy, který vytvořila levicí ovládaná předchozí komise, Chilané jednoznačně zavrhli v referendu v minulém roce. Zamítnutý návrh byl předzvěstí progresivní budoucnosti, neboť slovo právo se v ní vyskytlo více než třistakrát a dokument nově zaváděl i kolektivní práva a zelená práva pro samotnou přírodu.

Chilská republikánská strana získala v květnových volbách třetinu hlasů, což jí samotné dává v komisi právo veta, a spolu s koalicí pravicových stran má v padesátičlenném orgánu většinu.

Pozn. redakce: Mohli by zkusit do textu propašovat výraz odpovědnost alespoň dvakrát, nestačí jednou.

(2) Kostarika končí s rozhazováním peněz

Kostarický prezident, který byl do úřadu uveden loni, prohlásil tento měsíc, že dny, kdy si země žila nad své poměry, končí. „Dokud budu prezidentem, Kostarika bude fiskálně odpovědná. Tři věci jsou důležité: disciplína, disciplína, disciplína.”

Pozn. redakce: Kdyby tak šel naklonovat…

(3) Ve volbách v Paraguayi zvítězily pravicové strany

Středopravicová strana Partido Colorado zvítězila minulý měsíc ve volbách v Paraguayi a získala křeslo prezidenta a obě komory parlamentu. Podle komentářů v místním tisku se jedná o porážku globalistů podporovaných světovým ekonomickým fórem.

Pozn. redakce: Nejhledanější výraz na Googlu v minulém týdnu byla údajně fráze „where is Paraguay?“

(4) Anglická centrální banka omezí peníze na klimatickou změnu

Bank of England oznámila v prvním kvartále, že z důvodu rostoucích nákladů omezí výdaje na agendu klimatické změny, která zahrnuje přípravu směrnic pro zveřejňování firemních údajů o zelených opatřeních a návrh takzvaných uhlíkových testů pro banky.

Nově by se pracovníci banky měli více soustředit na finanční stabilitu, kapitálové trhy a krocení inflace.

Pozn. redakce: Padesát korun na dřevo za možnost přečíst si pravidla uhlíkových testů pro banky.

(5) Na Twitteru je možné transgender ženy nazývat mužskými zájmeny

Twitter zrušil interní směrnici, podle které bylo porušením pravidel, pokud některý z uživatelů sociální sítě použil pro transgender osoby zájmeno, které odpovídalo jejímu biologickému pohlaví. V minulosti mohl být takový uživatel postižen zablokováním účtu.

LGBTQ organizace to označila za „poslední příklad toho, jak nebezpečný je Twitter pro transgender uživatele”.

Pozn. redakce: Kdyby se všichni jmenovali Vlasta, byl by klid. 

(6) Lidé už na strašení nereagují

Nová studie v Hongkongu měřila reakci lidí na film, ve kterém jim byly ukazovány katastrofické následky změny klimatu. Například záběry šestimetrových vln, které pustoší jejich město.

Podle výsledků studie bylo vnímání rizik klimatické změny po promítnutí filmu menší než předtím.

Výsledky studie v Hongkongu jsou podobné jako u průzkumu, který prováděla univerzita v Chicagu. Podíl dospělých, kteří se domnívají, že klimatická změna je způsobená lidskými aktivitami, za minulé čtyři roky klesl a dostal se pod hranici 50 %. Největší pokles zaznamenal průzkum u voličů, kteří se nehlásí ani k jedné straně.

Pozn. redakce: Slyšet pozor, vlk desetkrát denně prostě jednoho unaví.

(7) Armáda na baterky

Během slyšení v americkém senátu z konce dubna zaznělo:

Dotaz: „Podporujete přechod americké armády na elektromobilitu do roku 2030?”

Ministryně energetiky Jennifer Granholm: „Ano a myslím, že to dokážeme. Myslím si, že snížení naší závislosti na nestálých cenách globálně obchodovaných fosilních paliv zvyšuje energetickou bezpečnost.”

Pozn. redakce: Ví paní ministryně, že na bitevním poli většinou nejsou nabíječky? 

Tohle jsou lidé, kteří v nejmocnější zemi světa rozhodují o energetické politice. Tady už pomůže jedině modlení.

Převzato ze syrzdarma.cz

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme