Opravdu si má o svém pohlaví dítě rozhodovat samo?

Zpěvačka Claire Elise Boucherová (31), známá jako Grimes, čeká s partnerem, miliardářem Elonem Muskem (48), své první dítě. Ona i její přítel se rozhodli svého potomka vychovávat neutrálně, bez označení pohlaví.

Vymknuta z kloubů doba šílí – nic jiného mě nenapadá při četbě onoho titulku na serveru iDnes z 5. března. O svém pohlaví mají rozhodovat děti? A o čem ještě? Co třeba takhle volební právo? Anebo svobodná volba rodičů – když jim ti dosavadní přestanou vyhovovat, vyberou si jiné? A když se jim znelíbí učitel ve škole, dáme jim přijatelnějšího nebo je rovnou osvobodíme od školní docházky?

Myslím, že takovým šíleným nápadům by seriózní médium své stránky poskytovat nemělo. I když je to výmysl někoho jiného, v tomto případě Claire Elise Boucherové a Elona Muska, popularizovat  výstřednost zrovna těchto celebrit je přímo návodem k jejich napodobení. Přiznám se – čím déle se na ten dvojportrét dívám, tím víc je mi jejich budoucího potomka líto.

Kdybych mohl s tím podařeným párečkem mluvit, řekl bych jim asi tohle:

  1. Co svět světem stojí, bylo pohlaví jednotlivce vždy dáno kombinací chromozomů v buněčném jádře vzniklou při oplození vajíčka, a je tedy vlastností vrozenou, nikoli libovolně volitelnou. Na tom žádné genderové fantazie nemohou nic změnit, to je prostě biologický fakt.
  2. Takzvaná „genderová neutralita“ je stejně nesmyslný sociální konstrukt jako těch sto šedesát sedm momentálně popsaných genderových identit. Kdo chce dítě vychovávat „neutrálně“, nemá to v hlavě v pořádku a dítě by mu mělo být raději odňato dřív, než utrpí nenapravitelné škody.
  3. Dítě nemá nárok rozhodovat ani o barvě svých ponožek, natož o své pohlavní identitě. Děti se ve světě orientují hlavně podle svých rodičů a přirozeně od nich přebírají jejich hodnoty a vzorce chování. Rodiče, kteří dítěti nalhávají, že bez ohledu na anatomii se dá mužská nebo ženská identita libovolně převlékat jako kabát, dopouští se na něm zločinu zpochybnění jeho přirozené sexuální identity, což je snad ještě horší než zpochybňování holokaustu.

O zpěvačce Boucherové si žádné iluze nedělám, ale Elon Musk nemůže být docela hloupý, když dokázal vydělat tak pohádkové bohatství. Jak mohl naletět té obludné genderové ideologii, je pro mě naprostou záhadou. Inu, Amerika je asi opravdu země neomezených možností…

Dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Ale tím vesmírem si nejsem docela jist.

Albert Einstein

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!