Odpustil Biden Američanům studentské půjčky?

„Joseph Biden odpustil Američanům jejich studentské půjčky!“ Dokonce i česká média a komentátoři se zabývají „splněným předvolebním slibem Josepha Bidena“ a debatují, zda je to dobře.

Joseph Biden ale Američanům nic neodpustil.  To, co levice označuje jako „zrušení“ nebo v horším případě jako „odpuštění“ se dá přesto vysvětlit srozumitelně:  Biden zákonem Američanům nařídil, aby studentské půjčky zaplatili všichni. Většina Američanů ale vysokou školu nestudovala a také mnoho z těch, co jí studovali, už půjčku z části nebo zcela splatili. Takže to se stalo v té Americe.

A proč mají Američané splácet studentské půjčky za ty, kteří si za pomoci vysokoškolského vzdělání vydělávají více, než oni? To už Joseph Biden nevysvětlil…

Jak nám dokládají statistiky, vysokoškolsky vzdělaní Američané si za svůj život vydělají průměrně o jeden milión dolarů více, než jejich kolegové v práci, kteří mají jen maturitu.

Ve spojení s klimatickou politikou pro bohaté a šílenými výdajovými balíčky, které vedly k raketovému nárůstu rekordní inflace, se zdá, že úkolem číslo jedna se pro Josepha Bidena stalo působit co nejvíce bolest a utrpení americkému lidu. Jiné rozumnější vysvětlení, proč přenášet břemeno splacení vysokoškolských půjček z bohatších Američanů na ty chudší, neexistuje.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!