O politicích, kteří neměli strach z jiného názoru

Zastávali vysoké politické funkce. Dobře si pamatovali, jaké to je žít v systému, kde svoboda slova je jenom fráze. Proto se nebáli jiného názoru, přestože věděli, že občas budou muset poslouchat pěkné jeteloviny a často to bude nepříjemné.

Všechno už tu bylo. Jenom se na to zapomíná.

Nekonfliktní otroctví

„Dávám přednost nebezpečné svobodě před poklidným otroctvím. Radši budu vystaven nepříjemnostem pramenícím z příliš velké svobody než z jejího nedostatku.”

– Thomas Jefferson

Thomas Jefferson byl jedním ze zakladatelů USA a jejich třetím prezidentem.

„Politická prohlášení budou mít ze své podstaty občas nepříjemné důsledky, ale naše společnost obecně přikládá větší váhu hodnotě svobodného názoru než nebezpečí z jeho zneužití.”

– John Stevens

John Stevens byl do roku 2010 soudcem Nejvyššího soudu USA. Ve funkci byl 35 let.

Pozor, dobro přichází

„Zkušenost nám říká, že nejostražitější při obraně svobody musíme být, když vláda přichází s dobročinnými úmysly.”

– Louis Brandeis

Louis Brandeis měl české rodiče a narodil se v USA v polovině 19. století. Stal se soudcem Nejvyššího soudu a obhájcem svobody slova. Slavnou se stala jeho argumentace, ve které obhajuje právo lidí říkat odpudivé věci, zejména věta, že „řešením je více slov, ne vynucené ticho”.

Na posílení mysli

„Jednolivec se vždy musí snažit, aby ho většina nepřemohla. Pokud to zkusíte, budete často osamělí a někdy i vyděšení. Žádná cena však není příliš vysoká za to být sám sebou.”

– Rudyard Kipling

Rudyard Kipling byl anglický spisovatel z počátku minulého století. Autor „Knihy džunglí a postavy Mauglího. Nositel Nobelovy ceny za literaturu.

Lidová moudrost

„Ujasněme si jednu věc. Experti se nemýlili, oni lhali. To je velký rozdíl.”

– Neznámý autor na sociálních sítích.

Převzato ze Syrzdarma.cz

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme