O čem vypovídá instagram paní Peskové?

Že se společenská nálada v Rusku skutečně změnila, usuzuji dle Instagramu paní Peskovové. Paní Peskovová, mimochodem rodačka z ukrajinského Dnipra, je bývalá velmi populární krasobruslařka a olympionička. V Rusku má status celebrity první třídy. Je také velkou sběratelkou státních občanství (má ruské, ukrajinské, běloruské a americké). Bývala vdaná za svého trenéra, pak však potkala Peskova, který byl také ženatý. Manželka mu ale v rozporu s kremelskými zvyklostmi odmítla polyamorii tolerovat a rozvedla se s ním, ačkoliv ji podle jejích slov v slzách prosil…

Nicméně Peskovovi se hned zastesklo, už po rozvodu navrhoval, zda by se nechtěli znovu vzít, a když dostal košem, oženil se tady s krasobruslařkou, ale co jsem tak pochopila, udržuje zároveň vztahy s bývalou manželkou a tvoří velkou rodinu, do níž před pár lety přibyl též jeho syn z dřívějšího vztahu Nikolay Choles, mladý delikvent, kterého jeho v Británii žijící rodina vyhodila, a tak přijel do Moskvy k biologickému otci. Je to onen chlapec, co mu zavolali ti youtubeři, aby se dostavil k mobilizaci.

Celý tento poněkud rozháraný život vystavovala paní Navka dnes a denně na svých Instagramech, kde má přes milion sledujících. Denně publikovala videa ze svých cvičení, fotografie a videa se svou malou dcerkou Naďou (kterou má s Peskovem), ale i s ostatními asi šesti nebo sedmi dětmi včetně Nikolaye, časté zamilované fotky s manželem, dávala na odiv jejich životní styl, fotky z nejrůznějších parties, z Navka Show, což je televizní show, kterou spustili na začátku války, aby ruští sportovci a umělci měli co dělat (několik Ukrajinců a Estonců se dostalo do potíží, protože se toho zúčastnili), z dovolené v Soči, v Turecku nebo v Emirátech, a podobně.

K válce se vůbec nevyjadřovala, prostě to celé ignorovala.

Ano, občas se objevil rozhněvaný ukrajinský komentář, ale takových 90 procent komentářů bylo od Rusů a pozitivních. Byl to fascinující, byť lehce nechutný kontrast mezi rozbombardovanými městy na Ukrajině, a klidnými moskevskými ulicemi, kam si pan a paní Peskovovi s dětmi vyrazili na mražený jogurt nebo na projížďku lodí. Nemohlo jimi otřást nic. Zveřejňovala fotky, když byla Buča, když umíraly děti, žádné strašné odhalení nestálo za to, aby si dala aspoň na den pohov od Instagramu.

Ale od vyhlášení mobilizace ani ťuk. Najednou by zřejmě ty fotky a videa popuzovaly většinovou ruskou populaci, která byla vytržená ze svých gaučů.

Skuteční radikálové se naopak skrývat nemusí. Paní Girkinová, rodačka z Donbasu, od puberty zapojená do separatistických aktivit, sekretářka a pak manželka Girkina, jejíž vlastní otec padl v boji na straně separatistů již v březnu, je v těchto dnech více než aktivní. Ona i její choť jsou ochotni zemřít pro ruské impérium, přestože mají asi pětiletou dcerku. Jsou to zkrátka fanatici. Paní Girkinová se samozřejmě v těchto dnech zúčastnila „referenda“ o připojení. K tomu připojila následující přípis:

„Dnešek je pro Donbas velmi důležitým dnem. Před osmi lety jsem se zúčastnila prvního referenda o nezávislosti a čekala jsem na další, které se mělo konat za několik dní (tak nám to bylo tehdy slíbeno) – o sjednocení s Ruskem. Museli jsme dlouho čekat, ale po osmi letech jsem opět přišla volit a podpořit své krajany!

Brzy to bude devět let, co lidé trpí pod těmito stvůrami. Jsem velmi ráda, že nás Rusko konečně bere pod svou plnou ochranu a noční můra návratu šílených sadistů v Kyjevě k moci brzy odejde do historie. Škoda, že po tolika letech a za cenu tolika životů, ale svou volbu jsme uhájili! Miluji Donbas, miluji Rusko! Sláva Rusku!“

Paní Girkinová

Je snad jasné, že paní Navce a jejím sledujícím je nějaký Donbas úplně ukradený, chtějí zpátky svoje fancy životy a impériu když už tak fandit z tribuny, proč ne, může být, ale aby jejich děti umíraly za vypálený kus země v nějaké tramtárii?!

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme