Novinář Andy Ngo, známý reportážemi o skupině Antifa, dostal trvalý zákaz na internetové platformě SoundCloud

Andy Ngo, novinář známý svými reportážemi o anarchokomunistické skupině Antifa (o tom, jak byl napaden a zbit, se u nás dočtete zde), uvedl, že firma SoundCloud mu trvale pozastavila jeho účet s podcasty.

Ngo, který je rovněž odpovědným redaktorem webových stránek Post Millennial, na Twitteru napsal, že tato webová stránka pro sdílení hudby a podcastů „mě a můj podcast @YouShouldNgo trvale zakázala“.

„V e-mailu se píše, že jsem porušil jejich komunitní pravidla, aniž by jmenovali údajný urážlivý obsah,“ napsal a dodal, že mezi jeho hosty v pořadu byli například konzervativci Jordan Peterson, Dave Rubin a Douglas K. Murray.

Podle článku na Post Millennial poslala společnost SoundCloud Ngovi e-mail, v němž uvedla, že jeho podcasty porušují podmínky používání a komunitní směrnice firmy.

V podmínkách se uvádí, že uživatelé nemohou nahrávat obsah, „který je urážlivý, hanlivý, pomlouvačný, pornografický nebo obscénní, který propaguje nebo podněcuje násilí, terorismus, nezákonné činy nebo nenávist na základě rasy, etnické příslušnosti, kulturní identity, náboženského přesvědčení, zdravotního postižení, pohlaví, identity nebo sexuální orientace, nebo je podle rozumného uvážení společnosti SoundCloud jinak nevhodný“.

Společnost SoundCloud však neuvedla žádný konkrétní případ, kdy Ngoův podcast její podmínky porušil.

„Bezpečnost naší komunity bereme velmi vážně. Doufáme, že chápete, že SoundCloud je místem pro sdílení obsahu, který respektuje naše podmínky používání a zásady komunity,“ uvedla podle listu Post Millennial firma SoundCloud v e-mailu.

Ngo nahrál svůj poslední podcast na platformu v březnu 2020. V podcastu vystoupil host imám Tawhidi, který s Ngoem diskutoval o podobných rysech islámských teroristů a Antify.

V prohlášení pro Fox News tento týden Ngo uvedl, že ho SoundCloud obvinil z „podněcování k násilí“. Dodal, že firma neposkytla žádné důkazy.

„Jak může legitimní firma obvinit klienta z tak hrozných zločinů, aniž by i jen poukázala na urážlivý obsah nebo mi dala možnost požádat o další informace?“ zeptal se. „Mé podcasty obsahovaly rozhovory s profesory a veřejně známými osobnostmi, jako jsou Ben Shapiro a Dave Rubin.“

Krok společnosti SoundCloud proti Ngovi nepochybně vyvolá další vlnu odsouzení velkých technologických firem kvůli tomu, co kritici označují za jejich téměř jednostrannou pravomoc zakazovat uživatele a obsah, který není v souladu s jejich politickou agendou. Republikáni, včetně bývalého prezidenta Donalda Trumpa, vyzvali ke zrušení federálního zákona „Section 230“, který slouží pro sociální média a technologické společnosti jako „ochranný štít“ před případnou odpovědností.

Ngo ve svém prohlášení zopakoval některé z těchto obav.

„Velké technologické společnosti nejsou nestranné ani neutrální. Ale přinejmenším by platící klienti, jako jsem já na SoundCloudu, měli přesně vědět, který jejich nahraný obsah je tak ohavný, že si kvůli tomu vyslouží trvalé pozastavení,“ napsal Ngo. „Marně přemýšlím, co jim může vadit na rozhovorech s profesory a osobnostmi hlavního proudu.“

Převzato z Epoch Times 

 Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!