Neziskovka varuje, že Bidenova administrativa chce infiltrovat „woke“ do technologií umělé inteligence

Bidenova administrativa usiluje o transformaci umělé inteligence (AI) k obrazu „woke“ (probuzenecké) agendy vedené levicovými aktivisty a k cenzuře konzervativců, varoval konzervativní watchdog.

Organizace American Accountability Foundation (AAF) po prozkoumání plánů Bílého domu v oblasti umělé inteligence zveřejnila na Twitteru varování, že přední vládní představitelé se snaží do systémů umělé inteligence vnést „nebezpečné ideologie“.

Prezident AAF Tom Jones pro Fox News Digital uvedl, že „pod záminkou boje proti ‚algoritmické diskriminaci‘ a ‚zaujatosti se škodlivým vlivem‘ se Bidenova administrativa snaží upravit AI tak, aby se následovala levicová woke pravidla“.

„Bidenovi v technologické politice neradí vědci, ale rasismem posedlí sociální akademici a aktivisté. Už jsme byli svědky toho, jak největší technologické firmy na světě, jako například Google pod vedením Erica Schmidta, využívají své moci k prosazování levicové agendy. Tím by se spojenectví mezi technologiemi a woke levicí dostalo na zcela novou, skutečně děsivou úroveň,“

– vysvětlil Jones

Bílý dům plánuje využít umělou inteligenci proti konzervativcům

„Snahy Bidenovy administrativy [učinit] umělou inteligenci probuzeneckou jsou naprosto děsivé. Vyhlídka na to, že AI bude zmanipulována levicí, je skutečně orwellovská,“

– řekl Jones listu New York Post

Je to jen další příklad toho, jak woke nikdy nevynechá příležitost chopit se moci. Všichni Američané by měli vědět, co Biden a jeho kumpáni chystají.“

Zpráva AAF cituje čtyři nedávno vydané dokumenty demokratů jako důkaz spiknutí Bidenovy administrativy s cílem implementovat wokeismus do technologii umělé inteligence.

Jedním z dokumentů je Blueprint for an AI Bill of Rights, který loni v říjnu zveřejnil Úřad Bílého domu pro vědeckou a technologickou politiku (OSTP).

Dokument varoval před „algoritmickou diskriminací“, kdy by systémy umělé inteligence mohly s lidmi zacházet odlišně na základě jejich rasy, pohlaví nebo jiných charakteristik.

Dokument vyzýval k tomu, aby data „používaná v rámci vývoje nebo hodnocení systému“ byla „přezkoumávána z hlediska zaujatosti na základě historického a společenského kontextu dat“, a doporučoval „proaktivní posuzování rovnosti jako součásti návrhu systému“ spolu s dalšími opatřeními.

Arati Prabhakar, ředitel OSTP, ve svém březnovém projevu na Summitu pro demokracii ocenil Bidenovo výkonné nařízení z února, které podporuje „datovou ekvitu“ a nařizuje agenturám bojovat proti „algoritmické diskriminaci“, aby mohla umělá inteligence prosazovat agendu rovnosti.

Kroky k implementaci „wokeismu“ do technologií AI

Cílem onoho únorového Bidenova výkonného nařízení je „průběžně začleňovat ekvitu do všech aspektů federálního rozhodování“.

„Při navrhování, vývoji, pořizování a používání umělé inteligence a automatizovaných systémů ve federální vládě budou agentury postupovat v souladu s platnými právními předpisy způsobem, který podporuje ekvitu,“

– uvádí se v nařízení

Výbor Bílého domu pro umělou inteligenci, který rovněž vede Prabhakar, vydal 23. května Národní strategický plán výzkumu a vývoje umělé inteligence.

Ten požaduje další zdroje na boj proti „zaujatosti se škodlivým vlivem“ a varuje, že „systémy umělé inteligence jsou náchylné k ‚halucinování‘ a sdružování předsudků odvozených z nefiltrovaných dat z internetu, která se používají k učení [AI]”.

V plánu se také uvádí, že „pochopení toho, jak může umělá inteligence snížit nespravedlnost plynoucí ze systémových, strukturálních a individuálních předsudků, je důležitou oblastí výzkumu“.

OSTP oznámil v květnu další direktivu nazvanou „Nové kroky k prosazení odpovědného výzkumu, vývoje a nasazení umělé inteligence“.

Agenda Bidenovy administrativy v souladu s politikou Světového ekonomického fóra

AAF je rovněž znepokojena jmenováním Miriam Vogelové do čela Národního poradního výboru pro umělou inteligenci, který radí prezidentovi v oblasti technologií umělé inteligence.

Vogelová je prezidentkou a generální ředitelkou levicové organizace EqualAI, která je partnerem Světového ekonomického fóra (WEF) a jejímž cílem je omezit „nevědomé předsudky v naší AI a podporovat odpovědné řízení AI“.

V roce 2021 WEF a EqualAI spustily „EqualAI Badge Program“, který „školí a certifikuje“ vedoucí pracovníky společností vyvíjejících nebo využívajících AI, „aby zajistili, že jejich značka bude známá svými odpovědnými a inkluzivními postupy“.

EqualAI na svých webových stránkách uvedla, že programy AI a „zejména systémy zaměřené na zákazníky by měly být pravidelně kontrolovány z hlediska zaujatosti“, a dodala, že AI „se učí novým vzorcům, když jsou jí poskytovaná nová data, a může si osvojit nové předsudky“.

Národní poradní výbor pro umělou inteligenci vydal v květnu zprávu, v níž uvedl, že prezident „jasně vyjádřil svůj zájem na ukončení diskriminace a předsudků (včetně algoritmické diskriminace a předsudků)“.

Zpráva částečně definovala „důvěryhodnou umělou inteligenci“ jako „validní a spolehlivou … a spravedlivou se zvládnutým řízením škodlivé zaujatosti“.

Konzervativci a zastánci svobody slova se obávají motivů demokratů

Debata o umělé inteligenci se od loňského listopadu, kdy byl zveřejněn ChatGPT, silně zpolitizovala.

Dan Schneider, viceprezident organizace Free Speech America, řekl serveru NewsBusters, že „Bidenova administrativa řekla své tajemství nahlas. Využití umělé inteligence k zasahování do voleb je jednou z klíčových taktik, které hodlá levice využít k udržení Bílého domu.“

„Umělá inteligence se již používá k tomu, aby se zjistilo, jak manipulovat a kontrolovat, co si lidé myslí. Máme málo času na to, abychom tento útok na naše práva zastavili.“

Majitel Twitteru Elon Musk již dříve varoval před možností zneužití AI.

„Nebezpečí učení umělé inteligence, aby byla woke – jinými slovy, aby lhala – je smrtelné,“

napsal Musk v prosinci na Twitteru.

Předseda senátní většiny, demokrat Chuck Schumer, nedávno předložil návrh zákona o regulaci umělé inteligence s cílem zastavit to, co nazývá „dezinformace“.

Jeho návrh zákona SAFE Innovation Framework varuje, že AI má potenciál pro „přehnanou dezinformaci“ a „zesílení předsudků“.

Deník Epoch Times se obrátil na Bílý dům a AAF s žádostí o komentář.

Překlad a úprava původního textu: Juraj Skovajsa

Převzato z The Epoch Times

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme