Nevíte nic o skutečném světě!

Zlatý glóbus (Golden Globe Award) je filmová a televizní cena udělovaná každý rok v lednu Asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu. Ceny jsou považovány za nejdůležitější vodítko před blížícím se rozdělováním filmových Oscarů a tak není divu, že jde o akci, kterou si žádná filmová celebrita nedá ujít. A obvykle si taková celebrita nenechá ujít ani příležitost promluvit z podia se zaníceným výrazem o nějakém společenském problému. Ať už je to rituální proklínání Donalda Trumpa nebo (jako letos) klimatická změna a požáry v Austrálii („Musíme se přesunout k obnovitelné energii…sjednotit se za vědci…požáry jsou klimatická katastrofa“).

Málokdy jsou přitom právě celebrity svým životním stylem vhodné k tomu, aby dávaly morální ponaučení. A právě to si vzal na paškál britský komik Ricky Gervais, kterého si na Golden Globes neprozřetelně pozvali… Udělal si legraci z Felicity Huffman, herečky, která strávila 11 dní ve vězení za podplácení, aby dostala svou dceru na University of Southern Carolina (což její dcera na svém YouTube kanále nahlásila slovy „nevím, jak moc budu chodit do školy, ale už se těším na ty party, protože na školu, jak víte, moc nejsem…“). Producenty postrašil, že si pro ně už jde Ronan Farrow – novinář, který odhalil aféru producenta a sexuálního predátora Jeffrey Epsteina, který byl šedou eminencí Hollywoodu. „Vím, že to je váš kamarád, ale je mi to jedno.“  Z Leonarda Di Capria (a potažmo i prince Andrewa) si pak utahoval pro jeho zálibu v mladších ženách. A připomněl, že komik Kevin Hart byl vyloučen z předávání Oskarů pro „ofenzivní tweety“, ale jeho naštěstí pozvali faxem…

Především ale Gervais vyzval celebrity, aby si odpustily politické projevy. „Pokud získáte nějakou cenu, nevyužívejte téhle platformy k politickým projevům.  Nejste v pozici kohokoliv školit. Nevíte nic o skutečném světě. Většina z vás strávila ve škole méně času, než Greta Thunberg. Pojďte, převezměte si svou cenu, poděkujte svému agentovi a svému Bohu a vypadněte!“ (zajímavé je, že tuto část liberální CNN ve svém příspěvku vynechala… )

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!