Nesprávně černý kongresman

Černý kongresman Daniels má sice správnou barvu kůže, ale i přesto má špatné názory. To je ve zkratce obsah rozhodnutí Kongresového černošského správního výboru (Congressional Black Caucus – CBC), který sdružuje černé členy Kongresu a který rozhodoval o žádosti kongresmana Donaldse, stát se členem tohoto klubu.

Klub existuje už padesát let a pyšní se celou řadou politicky zajímavých dokumentů, jako např. Černou deklaraci nezávislosti nebo Černou listinou práv. Obecně usiluje o „dosažení větší spravedlnosti pro osoby afrického původu při navrhování obsahu domácích i mezinárodních programů a služeb“.

Momentálně ho tvoří 55 členů Sněmovny reprezentantů a dva senátoři – všichni z Demokratické strany. Od svého vzniku v roce 1971 byli členy CBC pouze čtyři republikáni. Všichni minulí i současní členové CBC jsou Afroameričané.

O členství usiloval i běloch. V roce 2006 se žid a člen Sněmovny reprezentantů Steve Cohen z Tennessee dožadoval členství, ale jeho žádost byla zamítnuta. K žádosti bělocha Cohena se tehdy vyjádřil člen CBS a demokratický zástupce z Missouri, Afroameričan Lacy Clay: „Nesplňuje a nemůže splňovat kritéria členství, protože nemůže změnit barvu pleti. Primárně se zajímáme o potřeby a zájmy černé populace a nedovolíme bílé Americe tyto cíle narušovat“.

O přijetí do CBC od středy usiluje také republikán Byron Donalds, afroamerický člen Sněmovny reprezentantů USA za stát Florida. Žádosti nebylo vyhověno.

Mluvčí CBC k Donaldsovi pouze uvedl, že „budeme spolupracovat s těmi, kteří sdílejí naše hodnoty a ustanovující priority, kterým sloužíme.“

Na obrázku vedle prezidenta je Byron Donalds (42). Je ženatý, má tři děti a vystudoval finančnictví a marketing na Florida State University. Postavil se proti Green New Deal a podporuje jadernou energii. Je členem sněmovní platformy Freedom Force, která bojuje proti socialismu v Americe. Podporuje Donalda Trumpa a v lednu hlasoval pro vznesení námitky ohledně výsledků loňských prezidenských voleb v Arizoně a Pensylvánii.

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkuje