Nesnesitelná lehkost terorismu. Proč západní klimatičtí fanatici tolik nenávidí Izrael?

Zelená je vlajka islámu. Zároveň je barvou, k níž se hlásí řada radikálních hnutí hlásajících doktríny o nerůstu, vymírání druhu či skoncování s kapitalismem. Co mají společného teroristé vraždící Židy a aktivisté, kteří se lepí k silnici, ničí umělecká díla, blokují starty letadel? Inu to, že vlastní nenávistnou ideologii nadřazují nad lidské bytosti a jejich svobodu. Popírají tím humanitu.

Jakou logiku má blokovat vlastním tělem provoz osobních aut kvůli emisím a pak třeba odletět na Bali, čímž za sebou necháte stejnou uhlíkovou stopu jako rodina, která jezdí osobním vozem celý rok? Žádnou. Co má zákeřné zabíjení nevinných dětí a žen společného s bojem za svobodu? Nic. Pouze člověk, jehož mysl je pokřivená zlým doktrinářským myšlením, si sám sobě dokáže odůvodnit tak nesmyslné a nelidské konání „vznešenými“ ideály. A ještě mít pocit, že mu ti, proti nimž tímto zvráceným způsobem bojuje, ubližují.

Jedna z nejznámějších „ekoteroristických“ skupin, Extinction Rebellion, před časem zveřejnila video, v němž spolu s hnutím Palestine Action propagovala vandalskou akci proti izraelské zbrojovce Elbit Systems v britském Manchesteru. Na tom by asi nebylo nic až tak zajímavého. Kdyby autoři nepovažovali za potřebné nám sdělit, proč to vlastně dělají a co mají společného s palestinskými radikály: chtějí tím prý říci, že „dost je dost“ a spolu s teroristy usilují o „změnu systému“.Co tím vlastně chtěli sjednocení bojovníci proti „kapitalismu a sionismu“ říci? Čeho že už mají dost a proč chtějí svrhávat systém? Naše civilizace, která zrodila liberální demokracii, je postavena na individuálních svobodách. Což se promítá do všech oblastí společenského života: od tržní směny, přes svobodné volby až k zárukám lidských práv. Je to společnost, která staví na humanitě, právu a rozumu. Čím ji aktivisté chtějí nahradit? Revolučním násilím? Další kolektivistickou diktaturou? Iracionální nenávistí?

Asi není divu, že si k sobě ekologisté a islamisté našli cestu

Spojuje je nejen zelená barva, ale i tři zlé geny známé už od starých marxistů. Nazvěme je 3D: dehumanizace, demagogie, dogmatismus. Zbavují člověka důstojnosti a jedinečnosti ve prospěch antihumánní kolektivní identity. Individuální svoboda a život už nemají cenu. Vždy lžou, protože když pro ně měřítkem všeho není jedinec, ale kolektivistická ideologie, dostávají se do rozporu s realitou. A nenávidí všechno a všechny, neboť svět je jiný, než jaký ho chtějí mít.

Někdo by mohl namítnout: a není v boji za klima a za Palestince přítomen jistý idealismus, představa, že něco zachraňuji, že pomáhám slabším? Jistě, může to tak být. U lidí, kteří třeba nemají dost informací, vidí nějaké důsledky, ale dostatečně nezkoumají příčiny, neuvědomují si a nedomýšlejí dopady svých slov a činů. V každém případě však tyto řekněme „naivní snílky“ můžeme respektovat, jen pokud nesahají k násilí ani k jeho podpoře. Což ale „odpůrci fosilních paliv a židovského státu“ často činí.

Radikalizace je u obou skupin spíše pravidlem než výjimkou

Klima aktivisté dost zhusta přistupují k ničení majetku, rušení pořádku a vydírání a omezování svobod svých bližních. Příznivci palestinských Arabů běžně přehlížejí či tolerují vražedné útoky na Židy a rozčílí je teprve izraelská odveta. Přičemž radikalizace je u obou skupin spíše pravidlem než výjimkou. Třeba Greta Thunbergová se dlouho vyhýbala násilným protestům, nyní se však jako jiní zelení bojovníci pouští do potyček s policií. Europoslanec za Piráty Mikuláš Peksa zase hledá vinu za gazanský teror na straně Izraele.

Problém je v tom, že ti, kteří si z klimatu a Palestiny učinili předmět svého „třídního boje“, jsou logicky nuceni stavět se proti lidské svobodě, protože kolektivismus je přirozeně v ostrém rozporu s individualismem. Dříve nebo později jsou postaveni před volbu, zda se vzdají svých revolučních představ, nebo svobody. Pokud trvají na tom, že chtějí „svrhnout systém“, evidentně zavrhli to druhé a vybrali si to první, tedy cestu, která je neodvratně povede směrem k násilí, přinejmenším verbálnímu, popřípadě k páchání výtržností.

Druhou věcí je, že kolektivismus nutně vede k jednostrannosti, stádnosti, pokrytectví. Klimatičtí aktivisté zavírají oči nad tím, že bez fosilních paliv by lidstvo stále živořilo na úrovni středověku a není zkrátka možné se jich během pár desítek let zbavit bez toho, že bychom buď drasticky omezili životní úroveň, populaci nebo obojí. Ačkoli někteří, jako právě Extinction Rebellion, otevřené propagují vymírání druhu – jako by neexistovala lepší řešení.

Arabové z Gazy musejí nést důsledky, to však radikální zelená levice odmítá

Většina západních fanoušků Palestinců pak odmítá vidět, jak celý problém začal, totiž tím, že Arabové na rozdíl od Židů odmítli rozdělení Svaté země dle rezoluce OSN a okamžitě po vzniku Izraele ho přepadli ze všech stan a snažili se ho zničit. Začali i řadu dalších válek. To vše vyhnalo Palestince do uprchlických táborů a způsobilo, že v zájmu bezpečnosti Izrael rozšířil své území k hajitelným hranicím. Nyní Arabové z Gazy znovu věrolomně zaútočili a musejí nést důsledky. Což však evropská radikální a zelená levice odmítá.

Kromě nenávisti a pokrytectví je třetím důsledkem kolektivismu nenávist. Ke kapitalismu, k vlastnímu druhu, k Židům. Klimatičtí radikálové mluví a jednají, jako by jim na lidstvu nezáleželo. Nepotřebujeme energii, teplo, ekonomický růst, nepotřebujeme být vůbec… A propalestinští radikálové by nejraději, aby Izrael zmizel z mapy. Protože to je konečný cíl islamistických teroristů. Jsou schopni tvrdit i takové nesmysly, že sobotní agresi zavinila „židovská okupace“, přestože v Gaze není jediný izraelský voják ani policista.

Proč vlastně progresivní zelená levice s tak „nesnesitelnou lehkostí“ nenávidí Izrael?

Vždyť ta stará to měla jinak a nějakou dobu Židy i podporovala. Než Moskva zavelela k obratu a z geopolitických důvodů se postavila na stranu Arabů. Teprve pak byl Izrael prohlášen za „agresora“ a agenta „imperialismu“. U dnešních neomarxistů jde však o něco jiného než „jen“ o poslušnost v rámci internacionálního komunismu. Pro ně je židovský stát symbolem všeho, co nemají rádi, zejména růstu a úspěšného budování civilizace.

Před založením Izraele, respektive před příchodem většího počtu židovských osadníků, byla na tomto místě jen poušť a společnost, která reprezentovala dnes módní progresivistickou teorii „nerůstu“. Nový stát ale proměnil písek v zelenou zahradu a chudý kraj díky vědě a inovacím v ekonomického tygra. A tohle apologeti vymírání druhu neodpouštějí. Pro Araby jsou Židé „vetřelci“, kteří jim překážejí v „jejich“ zemi. Pro zelené pomatence jsou ztělesněním „zla“, výspou silného a sebevědomého Západu na místě, kde neměl být.

Zelení a hnědí si podávají ruce

Ano, v organizacích typu Extinction Rebellion se koncentrují lidé, kteří nenávidí vlastní civilizaci. Tedy i Židy, které v rámci své zvrácené ideologie považují za „bílé a privilegované“. Jako by nebylo holocaustu a šesti milionů povražděných duší. V tomto se shodují s (neo)nacisty, zelení a hnědí si podávají ruce… Progresivisté přehlížejí, že Izrael je nejen jedinou demokracií v regionu, špičkou v ochraně životního prostředí, ale rovněž státem, který na rozdíl od arabských sousedů v praxi ukazuje velkou míru inkluzivity.

Vysoké zastoupení žen na významných postech včetně armády, rovnoprávnost gayů a leseb, uplatnění pro zástupce menšin… Nic z toho příslušníci nové levice nechtějí vidět a naopak vidíme, jak LGBT osoby mávají vlajkami s nápisem „Free Palestine“. Přičemž v této homofobní společnosti jsou lidé s odlišnou sexuální orientací tvrdě stíháni a někdy i vražděni. Přesto se na rozdíl od Izraele těší přízni zelených a duhových aktivistů. Kteří tím podporují barbarství proti civilizaci.

Izrael přinesl humanitu, právo a rozum tam, kde vládlo násilí, bezpráví a nenávist. A také liberální demokracii. Jenomže to všechno nemůžete mít bez západní kultury, kterou zjevně sekta přilepovačů k silnici nedokáže snést. Proto raději podporují nízkou kulturu vrahů. Strašnou ironií je, že největší počet obětí na jenom místě teroristé z Hamásu zavraždili na hudebním festivalu, který symbolizoval lásku a smíření mezi Židy a Palestinci. Cože nám to chtěli aktivisté z Extinction Rebellion říct oním „dost je dost“?

Převzato z info.cz

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme!