Nesmíš ztratit sušenku!

Můžeš ztratit volební hlasy, můžeš ztratit podporu veřejnosti, ale nikdy nesmíš ztratit sušenku!! Sušenka se říká kartě amerického prezidenta o velikosti kreditní karty nesoucí kódy pro zahájeno jaderného útoku, a proto jí musí mít prezident neustále u sebe.

„Bez váhání: Odysea amerického válečníka“, je kniha generála Hugha Sheltona, který v letech 1997 až 2001 sloužil jako 14. předseda Sboru náčelníků štábů. Jmenován byl prezidentem Billem Clintonem a ministrem obrany Williamem Cohenem.

Ve svých memoárech vypráví příběh prezidenta Clintona, který sušenku ztratil a nikomu o tom několik měsíců neřekl. Tuto historku nezávisle na generálovi vyprávěl ve své knize vyšlé před sedmi lety také podplukovník letectva Robert Patterson. Ten situaci popsal, jako velke pátrání po Bílém domě, když prezident přiznal, že neví, kam sušenku uložil. Podle podplukovníka se sušenka ztratila v roce 1998, ale podle generála až v roce 2000. To podle některých pozorovatelů může znamenat, že se Clintonovi sušenka ztratila ve skutečnosti dvakrát.

Prezident Clinton není jediným, který sušenku ztratil. I prezident Jimmy Carter se může pochlubit, jak ohrozil bezpečnost Spojených států, když poslal svůj oblek i se sušenkou do čistírny.

Ač Clintonův příběh se ztracenou sušenkou vypadá více jako námět k filmu s Harrisonem Fordem v hlavní roli, stal se. Podle generála se ztráta sušenky provalila při výměně karty za aktualizovanou. Tehdy důstojník, který je vždy s pověstným kufříkem na blízku prezidenta musel prozradit, že prezident nějaký čas kartu nemá.

Příběhy o ztracených sušenkách rezonují v těchto dnech americkými medii v souvislosti s pondělní domovní prohlídkou rezidence Donalda Trumpa v Palm Beach na Floridě, kde měly být agenty FBI zajištěny dokumenty týkající se amerického jaderného arzenálu.

Podle demokratů samozřejmě od Clintona Američanům v podstatě nic nehrozilo, kdežto Trump, zrádce Ameriky, rasista a Putinův přítel, je nebezpečím nestále i po svém odchodu z úřadu.

Věc v pátek rozsekl podplukovník letectva Robert Patterson, který na svém Twitteru napsal, že na rozdíl od Trumpa, Clinton sušenku skutečně ztratil, a že odchodem každého prezidenta se všechny kódy mění (takže Donald J. Trump oproti Clintonovi národní bezpečnost Spojených států nehrozil a ohrozit nemohl).

Na obrázku vidíme přebal knihy generála Hugha Sheltona (80) z roku 2010. Generál si za svou vojenskou kariéru (1963–2001) prošel válkou ve Vietnamu, invazí do Panamy i operacemi v Perském zálivu. Jeho poslední akcí byla válka o Kosovo. Jako výsadkář a příslušník speciálních sil si vysloužil Bronzovou hvězdu, Purpurové srdce i Zlatou medaili Kongresu. Duší je příznivcem Demokratické strany a k srdci mu úplně nejvíc přirostla Hillary Clintonová.

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!